Варто розуміти. Схеми організації сонячних електростанцій

1. Автономна станція для споживачів постійного струму

sxema1

Станція подібної конфігурації складається з фотомодулів (1) , контролера заряду (2), акумулятора (3) і споживача (4). Подібні станції є основним джерелом енергії і, як правило, застосовуються для електропостачання систем освітлення або спеціальної побутової техніки працює на постійному струмі для пересувних будинків. Потужність таких систем не перевищує 1кВт. Навантаження необхідно підключати до АКБ через контролер розряду. Компанія Атмосфера пропонує контролери заряду EPSolar з інтегрованим контролером розряду.

Фотомодулі (1) перетворять сонячну енергію в електричну, акумулятор (3) накопичує енергію, контролер заряду (2) захищає АКБ від позаштатних режимів роботи.

2. Автономна станція для споживачів змінного струму

sxema2

Автономна сонячна електростанція – основне або додаткове джерело електроенергії. Основними елементами сонячної системи є: фотопанелі (1), контролер заряду (2), акумуляторні батареї (3) і інвертор (4).

Сонячне випромінювання непостійно в часі, тому вироблення фотопанелей (1) не завжди відповідає споживанню енергії. Для накопичення надлишкової електроенергії та використанні її у випадках коли споживання перевищує вироблення використовують акумуляторні батареї (3).

Підключення фотопанелей (1) безпосередньо до акумуляторних батарей (3) для їх заряду неприпустимо, оскільки це може призвести до їх пошкоджень, які потягнуть за собою вихід з ладу. Саме для захисту акумуляторних батарей від перезарядження і для підтримки оптимальної роботи АКБ (3) використовують контролер заряду (2).

Оскільки більшість споживачів електроенергії використовують змінний струм, а фотопанелі (1) та акумуляторні батареї (3) видають постійний, виникає необхідність у перетворенні струму з постійного у змінний. Цю функцію виконує інвертор (4).

У разі необхідності підключення навантаження постійного струму – її можна безпосередньо підключити до вихідних клем контролера заряду (2).

3. Мережева станція

sxema3

Мережева сонячна електростанція призначена для часткового електропостачання споживачів або вироблення енергії за зеленим тарифом. Основними елементами сонячної системи є фотопанелі (1) і інвертор (2).

Фотопанелі (1) безпосередньо підключаються до инвертору (2), який перетворює постійний струм з фотопанелей в змінний струм для генерації електроенергії в мережу (4). Підключення інвертора до загальної мережі (4) виконується через розподільний щит споживача (3).

Обов’язковою умовою генерації електроенергії в мережу (4) є наявність напруги в мережі.


Якщо ви хочете вигідно вкласти свої кошти у сонячну енергетику, розпочати можна прямо зараз, просто

заповніть цю форму

Всі заявки залишені у даній формі будуть опрацьовані кваліфікованими спеціалістами в галузі альтернативної енергетики. Будь ласка залишайте заявку лише в тому випадку, якщо дійсно маєте намір використовувати сонячну енергетику. Вам безкоштовно допоможуть із вибором обладнання для сонячної електростанції і розкажуть, що робити на кожному етапі аж до підключення до “зеленого тарифу”.

Долучитись в Telegram