ВАРТО ЗНАТИ – Якісна тротуарна плитка в домашніх умовах

Тротуарна плитка або, по – іншому, бруківка – один з найміцніших і красивих матеріалів, застосовуваних для укладання садових доріжок, майданчиків, парковок, одним словом, будь-яких площ у своєму дворі. Крім того, бруківка прекрасна прикраса ділянки. Все було б чудово, будь цей матеріал трохи дешевше, але цінові правила на ринку будівельних матеріалів використовують не ті, хто хоче зробити свій двір затишним і красивим.

Якщо ж виникло бажання облаштувати свій двір, доріжки, майданчик, то можна зробити бруківку самостійно. І відразу варто сказати про те, що це буде в рази дешевше, ніж готова плитка бруківка, куплена в магазині. І звичайно великий плюс у тому, що її можна зробити рівно стільки скільки потрібно, таким чином, захистивши себе від додаткових витрат. Отже, приступаємо до процесу виготовлення тротуарної плитки.

Існує велика кількість технологій виробництва тротуарної плитки, та інтернет в цьому дуже хороший помічник, головне виділити потрібний час для ознайомлення.

Для виготовлення бруківки в домашніх умовах необхідно приготувати:

  • пісок звичайний для виготовлення бетону,
  • пластифікатор,
  • звичайно ж потрібну кількість цементу,
  • і, якщо ви вирішили робити бруківку певного кольору, барвник. 

Якщо сказати трохи конкретніше, то варто зауважити те, що цемент повинен бути марки М500, так як цей цемент має високу міцність.

цемент М500

Піску має бути достатня кількість, не варто боятися, що він буде зайвим, в будь-якому випадку для піску ви знайдете застосування на своїй ділянці. 

пісок

Так само знадобиться вібраційний стіл. Для цього можна використовувати, наприклад стару пральну машину, така вібрація в рази ущільнить форми бетонних елементів, це в свою чергу неодмінно відбитися на міцності готової плитки. Але так само можна обійтися і без цього додаткового пристрою. 

Наступний момент виробництва тротуарної плитки це форми майбутніх елементів декору вашої ділянки. Найкраще, це купити готові форми, коштують вони відносно дешево, і напевно вони знадобляться не один раз. Але як показує практика, вибір форм справа не дуже легка. Для початку, варто визначитися, які взагалі форми потрібні як для роботи, так і в господарстві. Якщо ви плануєте надалі робити ще що-небудь подібне, то краще придбати гумові форми, вони витримують більше п’ятисот виливків. Пластикові форми легше в застосуванні, але витримують не так багато виливків, крім того вони на порядок дорожче гумових. Але для новачка найкращим буде придбати найдешевший варіант форм для бруківки це поліуретанові форми. І не варто купувати їх велику кількість, обмежтеся початковим мінімумом. І якщо все піде рівно, без ускладнень і вам сподобається самостійний відлив тротуарної плитки, можна буде докупити певну кількість, яка дозволить виконувати роботи швидше.

форми для бруківки

Отже, сам процес приготування маси для заливки для виробництва 10-12 форм бруківки знадобиться: 5 кг цементу марки М500, відповідно 10 кг піску, і грам 40 пластифікатора. Після змішування компонентів, необхідно їх ретельно перемішати в сухому вигляді, потім поступово вводити потрібну кількість води, при постійному перемішування розчину (бетону). Головне правило не варто розчин робити дуже рідким, в іншому випадку готова плитка буде дуже крихкою. На останньому етапі в розчин вводиться барвник, якщо ви все – таки вирішили використовувати його у виробництві бруківки.

розчин

Так само для збільшення міцності бруківки можна додати невелику кількість дрібного гравію. Він не тільки зробить міцнішу вашу плитку, але і додасть природного кам’яного виду. Тут варто так само відразу уточнити, якщо додається гравій, то зменшується кількість піску, рівно на ту частину, яку складатиме гравій.

гравій

Далі варто підготувати форми перед тим як заливати в них готовий, добре перемішаний розчин. Форми змащуються спеціальною емульсією, це потрібно для того щоб після засихання плитка з легкістю вийшла з форми. Наноситься емульсія на внутрішні стінки форми для виготовлення бруківки звичайним пензликом.

Форми змащуються спеціальною емульсією

Сам розчин подається у форму повільно, при цьому форма повинна стояти на пральній машинці, яка в цей час працює, ця вібрація заповнить розчином всю форму і не залишить повітряних бульбашок, які потім можуть зламати готову плитку. Для того щоб посилити вібрацію машинки, в неї варто покласти одяг, звичайно той яка вам вже не знадобиться. Якщо ви заливаєте форми без вібрації, то зробіть легкі потряхивания форми самостійно.

заповнена форма

Після того як всі форми заповнені, їх необхідно прибрати, найкраще в сарай або гараж, так само варто закрити форми будь якою плівкою, для запобігання втрати вологи. Коли все виконано, забуваємо про роботу як мінімум на 48 годин. І тільки через дві доби плитку можна витягати з форм. Якщо плитка не бажає вилазити з форми, то необхідно нагріти воду, до температури 60-80 градусів, і опускати в гарячу воду кожну формочку на пару секунд. Форма розширюється, і готова бруківка з легкістю вискакує.

нагріта вода

Вивільнені форми знову заповнюються, і все робиться точно як в перший раз. Але не варто відразу ж укладати плитку. Необхідно певний час витримати її на вулиці, як мінімум 2 – 3 тижні, до повного набору міцності.

готова бручатка

І тільки потім, оглядаючи кожну плитку на можливість тріщин і сколів, її укладають в місце призначення. Важливий момент –бруківка не вкладається впритул одна до однієї, між ними повинен бути зазор як мінімум 1 сантиметр, який заповнюється піском ждя ущільнення.

готова бручатка

Як видно, виготовити тротуарну плитку зовсім не складно, головне бажання. І звичайно як не сказати про те, що процес виготовлення бруківки не займе багато часу і крім того він захоплюючий. І головне, те, що зроблено своїми руками в рази симпатичніше, ніж куплене в магазині.

укладена бручатка
Долучитись в Telegram