ПРАВИЛА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ

1. Грамотний проект будинку

Особливо важливо грамотно розташувати на ділянці будинок, а внутрішні приміщення спроектувати таким чином, щоб функціонально використовувався кожен кв. метр і витрачалося мінімальну кількість енергії.

2. Лише натуральні матеріали

Основні матеріали, що використовуються у виробництві та будівництві дерев’яних будинків які покращуюють энергоефективність:

Будинки з вищих сортів фінської білосніжної ялиці. Показник теплопровідності ялини кращий, ніж у всіх інших порід дерева. Наприклад, клеєний брус з ялини товщиною до 200 мм відповідає за своїми теплоізоляційними властивостями двометровій цегляній кладці

• Використовуйте екологічно чистий клей при склеюванні бруса та інших дерев’яних конструкцій. Слідкуйте, щоб в складі цього клею не були такі шкідливі для людини хімічні речовини, як ФЕНОЛИ і ФОРМАЛЬДЕГІДИ, які присутні в інших видах клею

• Екоутеплючач, що використовується стінах, покрівлі і перекриттях варто використовувати той. що виробляється з переробленого газетного паперу або целюлози

• При бажанні надати внутрішнім приміщенням який-небудь відтінок, колір, використовуються екофарби або біофарби, що не містять небезпевних хімічних речовин

3. Якісне виробництво

Ретельно розроблений на виробництві робочий проект дерев’яного будинку і високоякісне виробництво. Чим детальніше креслення, відточені запили і правильніше сполучення матеріалів один з одним, тим надійніше буде ваш дерев’яний будинок і тим менше енергії він буде споживати

4. Ефективне будівництво

При якісному будівництві дерев’яного будинку без будь-яких проміжків не відбувається втрата тепла і менше витрачається енергії, виробництво якої забруднює навколишнє середовище.

• Використовуйте сучасну систему ущільнювачів,  і встановлюйте її ретельно і акуратно. Це значно покращує показники телопровідності конструкцій дерев’яного будинку, тому що не буде відбуватися втрата тепла в місцях їх примикання

• Якщо в дерев’яному будинку частково використовується каркасна технологія, то не варто використовувати в ній вітрозахист з полімерних матеріалів, а застосовуйте экоутеплювавч на пергаментній основі, який “дихає”, тобто пропускає повітря. Це не дозволяє волозі залишатися всередині стін, яка з часом сприяє їх руйнуванню або виникненню дуже небезпечного для здоров’я речовини – цвілі.

• Для того, щоб через підлогу не втікало дорогоцінне тепло будинку, плита фундаменту додатково утеплюється піно-полістеролом між землею та бетоном

• У даху ми рекомендуємо використовувати 400 мм ізоляцію, яка відповідає новим європейським вимогам, у той час як дуже часто використовують лише 150-200 мм, що абсолютно не зрозуміло, тому що в Європі клімат тепліший, ніж в Україні.

• Якщо маєте можливість встановлюйте високої якості дерев’яні вікна та двері з новітніми ущільнювачами, теплопровідність яких становить менше як 0,9 кіловат на кв.м. та захистом від сонячного випромінювання.

5. Правильне технічне оснащення будинку

Важливий правильний підбір технічного обладнання, яки буде оснащено весь будинок.

• Системи теплових насосів, що використовують грунт або грунтові води в якості джерел енергії, які використовуються сьогодні у Фінляндії приблизно в 70% при будівництві нових приватних будинків. Незамерзаюча рідина – суміш гліколя і води, отримує тепло із земельного колектора, свердловини або грунтових вод, передається по трубопроводу в тепловий насос, де її температура знижується, а тепро, що віддається використовується для опалення будинку та приготування гарячої води. Потім охолоджена рідина повертається назад, де знову забирає тепло.

• Для освітлення варто використовувати сучасні лампи на основі LED технології. Вони витрачають на 90 % менше електроенергії, ніж лампи розжарювання – це істотна економія при споживанні електроенергії.

• Електричний лічильник в реальному часі, при якому ви бачите споживання енергії в даний момент і тому можете контролювати її витрати, зберігаючи екологію.

• Теплові насоси з утилізацією тепла вентильованого повітря, в яких використовується надлишкова енергія – екосистема. При використанні теплового насоса для обігріву повітря досягається економія енергії до 80%! Свіже повітря з вулиці потрапляє в приміщення через вентиляційні отвори, а тепле внутрішнє повітря виводиться з приміщень через вмонтований у систему теплового насоса теплообмінник.

Отримана теплова енергія використовується для виробництва гарячої води, вентиляції, а також утилізації тепла. Коли цикл закінчений, повітря виводиться на вулицю. Таке відновлення енергії гарантує здоровий і економічний спосіб опалення, економить енергію тепла і знижує ваші витрати.

У порівнянні з іншими тепловими системами, теплові насоси «повітря/вода» на 50% знижують споживання енергії для опалення, тобто переробляють теплову енергію, сконцентровану в повітрі. Встановлені зовні, ці теплові насоси трансформують радіаторну систему в економічну та екологічну системи опалення. Насос працює за тим же принципом, що і будь холодильник, тобто використовуючи цикл стиснення пари.

• У кожній кімнаті свій пульт (термостат) для регулювання обігріву чи охолодження повітря, що економить споживання енергії в кожному приміщенні. Для економії електрики можна керувати світлом” в кожній кімнаті, в деяких приміщеннях світло може включатися і гаснути автоматично.

• Камін на дровах – це теж екологічно чисте джерело енергії. У зимовий час ним також можна опалювати будинок і використовувати його вихлопні гази, які проходять через трубу, як опалювальну енергію для приміщень. В камін також встановлюється бак з водою, що нагрівається під час топки каміна і використовується для опалення будинку.

• Еко побутова техніка – спец. лінійка деяких виробників, яка споживає значно менше електроенергії, ніж звичайна побутова техніка.

• На вітряних ділянках використовуються “вітряні млини міні” у вигляді циліндричних турбін, які встановлюють на даху будинку. «Вітряні млини» заряджають батарею, від якої можна освітлювати весь будинок.

• Сонячні батареї в нашому кліматі, використовуються не так часто, тому що не настільки виправдані – висока ціна технології.

Долучитись в Telegram