Алюмінієві підвісні стелі – краса вашої оселі

Ще кілька років тому стеля з алюмінію була в новину. Таку стелю могли собі дозволити лише комерційні структури і лише у порядку виключення, оскільки задоволення то було не з дешевих. Та і з дизайном у минулому не зовсім було де розгулятися – або біла, або металік, або дзеркальна. Тепер часи змінилися – і стеля стала доступнішою, і кольорів побільшало, форми сталі цікавіші, а монтувати її стали не тільки в банках та кафе, але й у ванних кімнатах та кухнях у звичайній квартирі.
 Єдине, що не змінилося – це геометричні форми. Як і раніше, для алюмінієвих стель характерні чіткі геометричні форми, хоч їх і побільшало. Тепер плити випускають у різних розмірах, не тільки 600х600 мм, а і 300х300 мм, 100х300 мм, 100х100 мм чи 60х60 мм… Також плитки можуть бути не тільки квадратні чи прямокутні, але й восьмикутні…
В якості “родзинки” до дизайну алюмінієвих стель виробники пропонують не тількі яскраві кольори та поєднання різних розмірів, але й нестандартні рішення у вигляді блисток чи імітації дерева, аплікації з оракалу чи взагалі друку будь-якого зображення на алюмінієвих стелях. Та краще про все, та по порядку…

Довговічність,  вологостійкість, гігієнічність і екологічність підвісних алюмінієвих стель

hvquj.JPGПлити алюмінієвих стель виготовлені з анодованого алюмінію та покриті захистним кольоровим покриттям, що запобігає процесу окислення та забезпечує захист від незначних механічних пошкоджень.
Особливо такі стелі будуть актуальні у квартирах, що знаходяться в багатоповерхових будинках, де сусіди зверху систематично заливають сусідів знизу. Якщо це ваша ситуація, якщо ви перефорбовуєте стелю на кухні частіше, ніж миєте вікна – тоді монтаж алюмінієвої стелі буду для вас спасінням від сусідів. Адже в цьому випадку після затоплення вам достатньо буде зняти плитки, протерти їх ганчіркою та вчепити назад,без двох плит, залишаючи отвори для висихання та вентиляції основної стелі. І мити таку стелю можна хоч кожний місяць – і вона буде як нова на протязі дуже тривалого часу.
Також пасуватиме така стеля в вологих приміщеннях – ваннах, басейнах, а завдяки стійкості до агресивних погодних умов алюмінієва стеля – ідеальне рішення для оформлення стелі відкритого балкона або лоджії, веранди або підвалу.
Загальна товщина плити складає 0,63 мм (товщина алюмінію плюс товщина полімерного покриття), а термін використання більше 30 років.
Такі стелі не збирають на себе пил (антистатичні), не гниють, не є середовищем для появи цвілі, тобто можна не переживати, що під стелею на плитах розведеться грибок.
Такі плити можна мити, їх дозволяють встановлювати навіть в лікарнях, приміщеннях з  підвищеними санітарними вимогами та у приміщеннях з вологостійкістю 100%.
При цьому алюмінієві підвісні стелі не змінюють ні свої властивості, ні свої кольори.

Дизайн підвісних алюмінієвих стель

kwmjkc.JPGЗ точки зору дизайну, найбільш “цілістним” виглядає покриття, що змонтоване на прихованій підвісній системі. Тобто касети монтуються «стик в стик» за допомогою прихованих профілів «clip-in», що надає стелі більш естетичний та досконалий вигляд.
Великий вибір відтінків дозволяє створити оригінальний інтер’єр, від класичного до стилю хай-тек. Підкреслити геометрію плит можна за допомогою контрастних кольорів, утворюючи на стелі “шахову дошку” чи інший геометричний візерунок. Або навпаки, використовуючи м’які, пастельні тони зробити ці стики майже непомітними, роблячи стелю практично суцільною. Підкреслити суцільність можна за допомогою нанесення малюнку чи візерунку на плитки підвісної стелі.
Друк зображення на алюмінієвих плитах, що здійснюється за допомогою сучасних методів на основі п’єзоелектричної струменевої технології –  ще один метод створення оптично-цільної стелі. малюнок розбивається за допомогою графічних програм на фрагменти, що потім наносяться на плитки стелі.
Цікавим є також варіант з нанесенням малюнку на плити за допомогою оракалу. В цьому випадку можна досягнути ефекту дзеркала на матовому фоні та навпаки. Для такого нанесення характериний чіткий графічний візерунок, геометричний чи квітковий орнамент, по принципу трафарету.
Власне ці прийоми, з точки зору дизайну, можуть відтворити на стелі дзеркальне відображення малюнку, наприклад, підлогового покриття або продовжити незвичний малюнок зі стіни на стелю.
Окрім кольору в дизайні також важливе світло.  Конструкція цих стель дозволяє розробити та реалізувати будь-яку систему освітлення.
У міжстельовому просторі касетних стель можлива установка комунікацій кліматичних систем, проводки – всього, що має бути сховано, у підвісних алюмінієвих стелях буде сховано. Доступ до комунікацій досягається шляхом зняття однієї з панелей стелі, після чого вона легко встановлюється на місце.

Монтаж алюмінієвих підвісних стель

kriplennya.JPGЦі стелі легко встановлюються і розбираються. При необхідності будь-який з елементів стельової системи може бути замінений без демонтажу всієї конструкції. Для того, щоб змонтувати таку стелю вам знадобляться наступні елементи:
– L-профіль – пристіновий алюмінієвий профіль, призначений для декоративного оздоблення закінчень касет і приховування нерівностей стін. Може бути в тон плиткам, або контрастний.
– Рейка поперечна – конструктивний підвісний елемент для закріплення касет стельової системи, в перерізі – трикутний. Власне в цю рейку затискаються плитки
– Деталь кріплення – підвіска для закріплення рейки у вигляді вилки
– Плити алюмінієві – основний декоративний та конструктивний елемент підвісної стелі
Декілька порад:
1. Відстань між CD-профілями – 0,6-1,2 м (приймається конструктивно, рекомендується 0,8-0,9).
2. Кількість поперечних рейок (тавриків) – по конфігурації касет (так, щоб кожна касета защипувалася з 2-х сторін. окрім тих, що дотичні до стіни).
3. Кількість деталей кріплення (підвісок) – це кількість перетинів CD-профілів з поперечними рейками, використовуються для того, щоб опустити підвісну стелю від рівня існуючої “чорнової” стелі.
Перед початком монтажу по периметру приміщення закріплюється пристінний профіль.
Наступним кроком монтажу буде розмітка для несучої поперечної рейки – паралельно до однієї зі стіни з кроком, що дорівнює ширині плитки.
По розмітці закріплюються деталі кріплення – вилки. Якщо стелю необхідно опустити більше, ніж довжина “вилки” можна використовувати гіпсокартонний профіль.
Остаточним етапом буде закріплення плиток на змонтованій конструкції. Плитки, за необхідністю, підрізають.

Джерело

Долучитись в Telegram