Дизайнерські секрети вдалого поєднання кольорів в інтер’єрі

Не секрет, що колірне рішення інтер’єру впливає на наш настрій і самопочуття. У зв’язку з цим важливо підбирати правильні відтінки, вдалі їх поєднання. Який ж вплив різних кольорів на людину і як їх слід комбінувати?

Джерело

1. Білий

Білий колір символізує чистоту, легкість , радість. Він здатний візуально розширити приміщення і зробити його світлішим. Оформлення кімнати в білих тонах показано схильним до депресії людям. Його можна компонувати з будь-якими квітами і відтінками.

Приклади вдалих поєднань: білий – червоний – бежевий, білий – синій – пісочний, білий – коричневий – бузковий, білий – рожевий – сірий.

pic

2. Чорний

Дизайнери і психологи не рекомендують використовувати багато чорного кольору при оформленні в інтер’єрі, так як він може «тиснути» на людину і викликати депресію і апатію. Однак якщо його пустити в хід в невеликому обсязі, то він може виграшно підкреслити будь-який колір, так як виглядає дорого і багато. Не рекомендується вибирати його для оформлення дитячої кімнати.

Приклади вдалих поєднань: чорний – білий – зелений, чорний – бордовий – кремовий, чорний – червоний – білий, чорний – білий – рожевий.

pic

3. Коричневий

Цей колір є втіленням впевненості, консерватизму і слідування традиціям. Коричневий тон може додати приміщенню благородства, проте не рекомендується робити його основним, оскільки він може спровокувати моральне виснаження і втрату енергії.

Приклади вдалих поєднань: коричневий – рожевий – білий, коричневий – бежевий – зелений, коричневий – жовтий – ніжно-блакитний, коричневий – червоний – кремовий.

pic

4. Сірий

Сірий колір є нейтральним і символізує розсудливість та логічне мислення. Рекомендується поєднувати його з позитивними яскравими і пастельними відтінками, а також використовувати в оформленні спальні.

Приклади вдалих поєднань: сірий – білий – червоний, сірий – зелений – жовтий, сірий – блакитний – бежевий, сірий – бірюзовий – бузковий.

pic

5. Червоний

Червоний – колір життя, активності, енергії, пристрасті і деякої агресії. Його використання в інтер’єрі допоможе боротися з депресією і безініціативністю, але разом з тим може спровокувати дратівливість і ворожість. Червоний рекомендується поєднувати зі спокійними відтінками. У такому кольорі можна оформляти передпокій, кухню, вітальню, ванну і … навіть спальню – якщо хочете додати вогника в інтимне життя.

Приклади вдалих поєднань: червоний – білий – оранжевий, червоний – блакитний – білий, червоний – білий – сірий (чорний), червоний – чорний – кремовий.

pic

6. Помаранчевий

Помаранчевий колір є теплим і життєрадісним, здатний покращувати настрій і підвищувати апетит. Його рекомендується використовувати в оформленні вітальні, кухні, але не спальні і не робочого кабінету. Візуально звужує приміщення.

Приклади вдалих поєднань: помаранчевий – рожевий – коричневий, оранжевий – зелений – сірий, оранжевий – бузковий – білий, помаранчевий – білий – чорний.

pic

7. Жовтий

Символізує світло, тепло, життєрадісність, позитив. Може поліпшити настрій і налаштовувати на позитивний лад, стимулює розумову діяльність і зорово розширює приміщення. Добре поєднується як з теплими, так і з холодними відтінками. Варто додати його в інтер’єр робочого кабінету або дитячої навчальної кімнати.

Приклади вдалих поєднань: жовтий – білий – бузковий, жовтий – бірюзовий – сірий, жовтий – червоний – пісочний, жовтий – чорний – бордовий.

pic

8. Зелений

Є втіленням всього живого, природи, гармонії, надії, молодості і юності. У поєднанні з відтінками синього дає заспокійливий ефект, в поєднанні з жовтим – підвищує працездатність.

Приклади вдалих поєднань: зелений – синій – білий, зелений – жовтий – сірий, зелений – білий – фіолетовий, зелений – кремовий – бордовий.

pic

9. Блакитний

Блакитний колір асоціюється з небом, легкістю, безтурботністю, безпосередністю, духовним началом. Якщо ви хочете схуднути, то додайте елементи блакитного кольору в інтер’єр своєї кухні: він здатний знижувати апетит.

Приклади вдалих поєднань: блакитний – жовтий – білий, блакитний – синій – бежевий, блакитний – червоний – білий, блакитний – коричневий – білий.

pic

10. Синій

Цей колір символізує надійність, впевненість, внутрішню силу, авторитет, вірність і доброту. Він може допомогти заспокоїтися і розслабитися, а також додати інтер’єру вишуканості і витонченості. Хороший варіант для оформлення спальні, а для інших приміщень краще розбавляти його яскравими відтінками.

Приклади вдалих поєднань: синій – білий – жовтий, синій – сірий – кремовий, синій – рожевий – білий, синій – червоний – сірий.

pic

11. Фіолетовий

Фіолетовий колір сам по собі може спровокувати апатію, але в поєднанні він здатний заспокоїти, повернути душевну рівновагу і розвинути творчі задатки. Його поєднання з жовтим і помаранчевим підвищують настрій і навіть самооцінку. Дизайнери рекомендують використовувати бузкові відтінки, так як темно-фіолетовий зорово звужує простір.

Приклади вдалих поєднань: фіолетовий – білий – бежевий, фіолетовий – помаранчевий – білий, фіолетовий – зелений – пісочний, фіолетовий – білий – чорний.

pic

12. Рожевий

Цей колір означає мрійливість, романтику, легкість і закоханість. Є класичним для кімнати дівчинки. Але під «дорослий» інтер’єр його теж можна додавати: даний колір розслабляє і налаштовує на позитивний лад. Добре поєднується з нейтральними відтінками.

Приклади вдалих поєднань: рожевий – білий – чорний, рожевий – блідо-жовтий – коричневий, рожевий – блакитний – білий, рожевий – білий – бордовий.

pic

Долучитись в Telegram