КОЛИ КРАЩЕ САДИТИ ДЕРЕВА

Дерева садять навесні та восени. Який із цих методів кращий?

Аби з’ясувати таке питання, насамперед розглянемо будову рослин. Всмоктані підземною водою частиною вода та пожива транспортуються до гілок та листя. Але забезпечують забезпечують згаданими речовинами не ті корені, що ми бачимо після викопування, а тисячі тоненьких мов волосинки (всмоктувальних). Саме завдяки їм організм функціонує. Тому саджанець без щільної грудки грунту – по суті, інвалід, позбавлений засобів живлення.
Висаджений екземпляр певний час існує за рахунок старих запасів. Але відчуваючи смертельну загрозу, він почне інтенсивно боротися за виживання. На обрубках коріння проростають сплячі бруньки. Згодом утворюються ледь помітні білі цяточки, вкриті сотнями ворсинок, що підгодовуватимуть деревце.
Під час вегетації всмоктувальні ниточки інтенсивно розвиваються. А в період осінньо-зимового спокою більша частина із них з різних причин відімре.
То коли ж краще садити? Більшість людей кажуть: навесні, адже тоді створюються оптимальні умови для відростання. Думка слушна. Але ж провадять згадану процедуру і восени. Як виживає ця садовина?
Приймаються лише деревця, що пересаджені не менше як за місяць до стійких холодів. Тоді ще встигне з’явитися нова мичка. Далі настаю період спокою. Якщо промерзання не охопило всю підземну частину, з першими променями сонця розпочнеться вегетація.
Тому перевага все ж за весняним садінням. Теплої пори корінці знову відростають, продовжуючи годувати рослину.
Долучитись в Telegram