Монтаж електричної теплої підлоги своїми руками

 • Матеріали та інструменти для монтажу
 • Тепла підлога своїми руками: вирівнювання і укладання теплоізоляції
 • Розрахунок довжини кабелю і підготовчі роботи
 • Процес укладання кабелю теплої підлоги
 • Доповнення щодо кабелю електро-підлоги

З кожним днем все більше популярності набирають електричні теплі підлоги. Їх встановлюють у ванних кімнатах, прихожих, на кухні під кахлем. Сьогодні дуже часто можна побачити теплі підлоги в дитячих кімнатах, це дуже доцільно. Такі підлоги встановлюються на балконах і лоджіях, де особливо гостро відчуваються температурні перепади. Іноді такі підлоги є основним джерелом тепла.

Електричні теплі підлоги набирають все більший оборот. Їх доречно встановлювати в приміщеннях, де відчуваються різкі перепади температур.

Нескладна технологія укладання і відносна безпека дозволяють встановити електричний тепла підлога своїми руками, а набутий усіма домочадцями комфорт і затишок є прекрасним бонусом для всієї родини. На сьогоднішній день існує декілька варіантів монтажу даного типу підлоги: з теплоізоляцією і без, з кріпленням на металеву сітку або монтажну стрічку, у вигляді обігрівального кабелю або килимка, з вже упакованим у сітку кабелем і певним відстанню укладочного кроку.

Загальна схема електричного теплого статі.

Загальна схема електричного теплого статі являє собою своєрідний пиріг, який включає в себе:

 • основу (чорновий бетонна підлога);
 • неплавкую теплоізоляцію;
 • кріпильну систему (арматурну сітку або монтажну стрічку);
 • нагрівальний кабель з датчиком і терморегулятором;
 • піщано-цементну стяжку (або спеціальну заливку для такого типу теплої підлоги);
 • підлогове фінішне покриття.

Матеріали та інструменти для монтажу

Основним матеріалом для монтажу теплої матеріалу є нагрівальний кабель.

Щоб зробити електричний тепла підлога своїми руками, вам знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • теплоізоляція (пінополістирол або пінополіетилен з фольгованим шаром);
 • спеціальний клей або дюбелі;
 • штукатурна сітка;
 • грунтовка;
 • пластикові кліпси або дюбелі з шайбами;
 • кабель двожильний або одножильний);
 • терморегулятор і монтажна коробка до нього;
 • термодатчик;
 • пластикова трубка гофрована;
 • перфоратор (для штроблення);
 • алебастр (для фіксації окремих деталей);
 • пісок і цемент;
 • пластифікатори і фіброволокно;
 • монтажна стрічка;
 • зубчастий шпатель;
 • ємність для замісу розчину.

Повернутися до змісту

Тепла підлога своїми руками: вирівнювання і укладання теплоізоляції

При монтажі теплої підлоги в якості утеплювача відмінно підійде пінополістирол.

Якщо мається на увазі, що тепла підлога буде основним джерелом обігріву приміщення, то застосування теплоізоляційного шару стає вельми актуальним. Для цієї мети краще всього підійде пінополістирол 35-ої щільності. Якщо внизу під плитою розташовується опалювальне приміщення, то вибір 20-міліметрового утеплювача буде цілком обгрунтованим. Якщо під плитою розташовується опалювальний підвал, то придбання 30-міліметрового утеплювача теж буде актуальним. Якщо квартира або балкон знаходяться на першому поверсі, над неопалюваним підвальним приміщенням, то товщина теплоізоляційного шару повинна бути не менше 50 мм. Якщо ви проживаєте в приватному будинку, де укладено бетонну основу на грунт, то вибирайте 100-міліметрове утеплення.

Товщина теплоізоляційного шару безпосередньо залежить від того, що знаходиться під плитою вашого теплої підлоги.

Теплоізоляційний матеріал укладається на рівну підлогу за допомогою спеціального клею.

Ізоляція укладається на спеціальний клей або кріпиться особливими дюбелями в момент фіксації сітки на другому етапі монтажу підігріву підлоги. Для укладання необхідна рівна поверхня основи, відсутність тріщин, ямок і перекосів. Якщо є дефекти, їх необхідно усунути розчином цементу. Якщо спостерігається явний перекіс і суттєві ушкодження, то має сенс зробити нову стяжку, яка вирівняє основа підлоги. До того моменту, коли буде укладатися теплоізоляція, підлога необхідно обробити грунтовкою. Ця процедура проводиться для перешкоди утворення цвілі і грибка. У той же час у сукупності з теплоізоляційної проклейкою це сприятливо позначиться на загальній адгезії матеріалів. Теплоізоляція клеїться або фіксується за допомогою дюбелів, поверх укладається штукатурна сітка, яка закріплюється спеціальними пластмасовими кліпсами або особливими дюбелями з капелюшками. Такі дюбелі по довжині повинні дорівнювати товщині теплоізоляційного шару. Це кріплення ще більше зафіксує теплоізоляцію підлоги.

Повернутися до змісту

Розрахунок довжини кабелю і підготовчі роботи

Схема укладання нагрівального кабелю.

Для продуктивного результату покрита кабелем поверхня повинна займати не менше 80% кімнати з розрахунку потужності 180-200 Вт/м2 на 1 м2. Перед тим як ви почнете процес укладання кабелю, обов’язково перевірте опір кабельної секції. Від зазначених в паспорті показників допустиме відхилення в обидві сторони може становити 10%. У тих місцях, де розташовується нерухома великогабаритні меблі та побутові агрегати, кабель не вкладається. Від стін потрібно зробити відступ у 6-7 див. Приступаючи до розрахунків укладочного кроку кабелю, слід враховувати, що кількість сантиметрів у кроці дорівнює площі, що обігрівається, помноженої на 100 і поділеної на число, що становить довжину кабелю. Перш ніж ви приступите до процесу укладання, ви повинні бути інформовані про те, що одножильний кабель повинен з’єднуватися з проводом нагрівання з двох кінців, а двожильний кабель має сполучення з одного кінця.

Схема підключення теплої підлоги до терморегулятора.

Перш ніж ви встановіть терморегулятор, ви повинні підготувати для нього отвір в стіні і проштробити борозну до підлоги. У цей отвір за допомогою алебастру вставляється монтажна коробка для регулятора. З коробки повинна виходити спеціальна пластикова трубка гофрована, яку необхідно акуратно вкласти в проштробленную борозну і замазати зверху алебастром. Далі слід вивести кінець цієї трубки в зону обігріву і розташувати її так, щоб терморегулятор розташовувався по центру, між петлями кабелю. Труба повинна бути укладена без загинів, а в тому місці, де буде знаходитися термодатчик (під кінцем труби), потрібно підкласти що-небудь для піднесення (дерев’яний брусок, складений шматок теплоізоляції). Це потрібно для того, щоб датчик розташовувався майже під підлогою і правильно визначав температуру. Щоб в трубку не потрапив розчин, використовуваний при стягуванні, щільно закрийте її кінець ізоляційною стрічкою.

Повернутися до змісту

Процес укладання кабелю теплої підлоги

Схема укладання кабелю.

З дотриманням вымеренного кроку кабель укладається змійкою, його можна фіксувати до сітки за допомогою пластикових стяжок найменшої довжини. Після того як ви поклали кабель, перевірте його опір, запишіть дані, а також замалюйте місцерозташування витків. Увімкніть систему і перевірте її працездатність. Відключіть її після того, як маєте впевненість у позитивному результаті. Зніміть регулятор, ви встановите його знову, коли закінчаться оздоблювальні роботи.

Для монтажу стяжки потрібно змішати цемент з піском, дотримуючись пропорції 1 до 3. Незайвим буде додати до розчину відповідні пластифікатори або вже готові суміші. Суміш можна доповнити фіброволокном. Товщина цементного розчину, що укладається за допомогою зубчастого шпателя на решітку з кабелем, повинна становити не менше 4-5 см. Після висихання стяжки зверху укладається плитка керамічна плитка або інше покриття. Укладання підлогового покриття здійснюється за допомогою клейових сумішей, призначених саме для теплих підлог. Поли будуть остаточно готові через 28-30 днів, протягом цього часового проміжку включати систему обігріву заборонено.

Для стяжки необхідно змішати цемент і пісок.

Якщо теплий електрична підлога укладається в приміщеннях, де для комфорту достатньо середнього обігріву, то процес монтажу спрощується. Теплоізоляція поверхні стає не настільки актуальною, тому кабельні петлі можна фіксувати відразу до основи за допомогою монтажної стрічки. Поряд з цим можна закладати трохи меншу потужність (150-180 Вт/м2). Частини проводу, який потрапляє під основні прилади обігріву, бажано ізолювати за допомогою коркової тонкої ізоляції (2 мм), щоб уникнути перегріву. Така фіксація виконується набагато легше і швидше, проте варто звертати увагу, щоб петлі кабелю не лягали на шви з’єднання плит. Буде краще укладати у формі півмісяця, залишаючи невеликий запас для виключення натягу у разі можливої деформації теплоізоляційних плит внаслідок температурних перепадів.

Повернутися до змісту

Доповнення щодо кабелю електро-підлоги

Вибираючи гріючий кабель, розраховуйте його довжину з урахуванням площі, яка не захаращена меблями. Пам’ятайте про те, що обрана довжина кабелю вже не зменшується. Кабель не можна різати! Не можна включати його до того моменту, поки не висохне стяжка або клейовий розчин. Навіть короткочасне включення кабелю в цій ситуації може вивести його з ладу. Для того щоб перевірити кабель, досить виміряти його опір. Кабель укладається тільки на чисту поверхню, для цього краще всього використовувати промисловий пилосос. Вкрай бажано, щоб поверхня була оброблена грунтовкою. По кабелю не можна ходити в твердій взуття. Не варто замуровувати датчик в розчині, помістіть його в гофровану трубку без будь-яких отворів. У разі виходу датчика з ладу він повинен легко завантажуватися з трубки і замінюватися.

Біля нагрівається частини кабелю не повинно бути повітряних кишень, особливо варто звертати увагу на цей фактор, якщо ви укладаєте тонкий тепла підлога на клей, призначений для плитки. Неуважність стосовно цього нюансу призводить до перегріву кабелю і його поломки. Щоб уникнути пошкодження кабелю не вмикайте підігрів теплої підлоги відразу по закінченні монтажу, витримуйте визначений термін (до 30-ти днів). Товщина і вид розчину впливає на час його висихання. Включаючи систему в перший раз, не перевищуйте зазначену час експлуатації (3-48) годин. Починаючи з 20 º с, температура збільшується поступово. Фінішне покриття укладається поверх стяжки через 5 днів. Якщо планується укладання паркету або ламінату, стяжка на момент укладання повинна бути абсолютно сухою. Якщо поверх системи укладається плитка, стежте за тим, щоб шви між плитками не перевищували 2 мм. Це необхідно, щоб розширення внаслідок підвищення температури не сприяло розтріскування плитки.

Незайвим буде звернути увагу на таку річ, як нагрівальні мати. Між ними і покладеним кабелем немає принципових відмінностей, тому як нагрівальний кабель присутній в обох випадках. Такий мат являє собою гнучку сітку з розташованими на ній петлями обігрівального кабелю. Ці матюки бувають різної ширини. Вони не тільки не вкладаються в місцях установки меблів та інших громіздких елементів інтер’єру, але і повинні розташовуватися на відстані 30 см від цих предметів. Нагрівальні мати найчастіше використовуються в якості так званого додаткового обігріву, наприклад, під плиткою у ванній кімнаті, санвузлі або на кухні.

Долучитись в Telegram