Неймовірний прорив у сонячній енергетиці. Тепер з будь якої поверхні можна отримувати енергію.

Сонячна панель, з якої можна отримати таку енергію складається з своєрідного стікера, який досить гнучкий і тонкий, тому є можливість його нанесення на вікна хмарочосів або поверхню літака, такі батареї можна легко наносити на різні поверхні.

Наукова група під керівництвом Сяолінь Чжен в стінах університету імені Стенфорда змогла розробити унікальні сонячні батареї. Зроблені ці батареї у вигляді плівки, що самоклеїться, яка легко наноситься на різного роду поверхні.

Саме батько Сяолінь Чжена наштовхнув його на цю ідею, одного разу зауваживши, що було б добре вкрити сонячними панелями не тільки поверхню даху, а повністю всю будівлю (в китайських будинках на даху є велика кількість цих панелей). Чжен в 2010 році зміг познайомитися з такою статтею, де розповідається про досить цікавий експеримент.

Вся суть цього експерименту полягає в зануренні у воду нікелю, разом з графеном, на якому вирощений (він же є наноматеріалом, який утворений шаром атомів вуглецю і містить товщину в один атом).

Розташувався нікель на пластині з кремнію і відокремлювався під водою від її поверхні разом з графеном. І саме це лягло в основу того, завдяки чому була створена гнучка ультратонка сонячна панель (що отримує енергію з будь-якої поверхні).

Говорячи про стандартні сонячні панелі, то їх виготовляють на скляних або кремнієвих пластинах. Тому можна стверджувати, що вони стають досить важкими. Отже, маємо вкрай обмежене місце застосування подібного роду панелей. Ще можна додати, що необхідну гнучкість панелі дають саме пластик і папір, однак вони не мають достатню міцність.

В якості основи, Чжен дала пропозицію використовувати ту ж скляну або силіконову поверхню, тільки от треба прокласти шар з металу між панеллю і підставкою. Після замочування у воді отриманого «пирога з листя» (протягом декількох секунд) від поверхні відділяється металевий шар.

Якщо вже говорити про результат, то робоча сонячна панель товщиною всього в декілька мікрон. Тепер завдяки такій товщині і високій гнучкості отриманий матеріал можна розміщувати на будь-якій поверхні, навіть на мобільному пристрої (тобто з будь-якої поверхні можна отримати сонячну енергію).

Ну а на рахунок кількості виробленої енергії, то ультратонкі панелі Чжен виробляють цієї енергії в такій же кількості, скільки і їх досить громіздкі а та жорсткі «побратими».

Неймовірна перевага їх при виробництві – колосальна економія і менш трудомісткий монтаж. Також до переваг можна віднести той факт, що можна повторно використовувати кремнієві пластини, тому що після нього вони залишаються повністю чистими.

Долучитись в Telegram