Окупність сонячної електростанції

Якщо ви читаєте ці рядки, значить, ви вже обізнані якоюсь мірою щодо використання енергії сонця для власної вигоди і можете порівнювати свої можливості і бажання. Зараз ми розберемося, що дасть сонячна електростанція конкретній людині і його сім’ї в нашій країні. При цьому мається на увазі приватне володіння, що має будинок або інші споруди, і яке розташоване в Київській області.

Мета будівництва сонячної електростанції

 1. Заощадити витрати на власне споживання електричної енергії.
 2. Заробити, продаючи її надлишки державі за дуже вигідною ціною. Сьогодні держава гарантує законом плату за «Зеленим Тарифом» за надлишки електричної енергії, що надійшла в мережу від приватної сонячної електростанції по 0,18 євро за кВт*год.

Принцип роботи сонячної електростанції

Сонячна електростанція, розташована на максимально освітленій ділянці даху, сараю, огорожі, будь=якої каркасної конструкції або на декількох відразу, перетворює енергію сонячних променів в електричну і передає її в загальну мережу за допомогою сонячних модулів та інвертора.

Що потрібно для установки сонячної станції?

 • Власник земельної ділянки повинен мати договір з місцевим РЕМом про підключення до електричної мережі.
 • Потужність електрики, що подається в будинок або на ділянку, не може бути меншою за ту, яку буде давати майбутня сонячна станція. Якщо її недостатньо, можна докупити відсутню кількість кіловат. Сонячна електростанція згідно із законом не може давати більше 30 кВт.
 • Встановлювати станції можуть не тільки власники наділів, а й підприємства.
 • Установка сонячної електростанції – недешеве задоволення. На 1 кВт встановленої потужності треба затратити приблизно 1000 доларів

Як підрахувати рентабельність?

Відомо, що сонце не завжди буває на небі. Навіть діти знають, що взимку воно світить, але не гріє. Проте, скориставшись картою інсоляції, ви можете дізнатися, яка кількість сонячної енергії припадає на рік на конкретну географічну точку. І переконатися, що чимало, особливо, якщо ви живете на півдні України. Ми пропонуємо вам ознайомитися з таблицями, які складені для звичайних людей, що живуть у звичайних будинках в середніх широтах. У них наведено повний розрахунок окупності домашньої мережевої сонячної електростанції в декількох варіантах:

 • приватний будинок площею 150 кв. м з власним споживанням електроенергії в середньому 250 кВт*год на місяць і встановленою сонячною станцією потужністю 10 кВт, вартістю 260 000 гривень;

Таблица окупаемости домашней солнечной станции

У першому рядку вказано споживання електричної енергії по місяцях року на власні потреби. Наприклад, це зарядка електромобіля, робота комп’ютерів, телевізора, нагрів води в басейні і т.д,

У другому рядку вказано кількість енергії, яку виробляє сонячна електростанція. У таблиці видно, що в листопаді, грудні і січні сонячної енергії надходить на землю найменше. Найбільші значення припадають на квітень-серпень.

У третьому рядку підраховані надлишки на продаж. У листопаді, грудні і січні їх не буде і доведеться покривати витрати, тобто платити за власне споживання із загальної мережі, як платять усі – по 1,68 гривні за 1 кВт*год.

У четвертій – сума коштів, що надходять на ваш рахунок за надлишки енергії. За «Зеленим Тарифом» гроші надходять до 15 числа кожного місяця за попередній. Сьогодні це 5,25 гривні за 1 кВт*год. Ця сума вказана з вирахуванням всіх податків і зборів. При цьому не варто забувати, що ми заощадили, що не платили за електроенергію для власних потреб.

У п’ятій графі записані доходи на власне споживання з розрахунку на сьогоднішній день 1,68 гривні за 1 кВт*год.

В останній графі підведено підсумки підрахунків. Якщо співвіднести всі таблиці, то окупність власної сонячної електростанції відбувається за період 5-8 років.

 • приватний будинок з власним середнім споживанням 500 кВт*год на місяць, з сонячною станцією на 15 кВт, вартістю 390 000 гривень;

Таблица окупаемости домашней солнечной станции мощностью 15 кВт

 • приватний будинок з встановленою сонячною електростанцією потужністю 30 кВт, вартістю 650 000 гривень.

Таблица окупаемости домашней солнечной станции мощностью 30 кВт

З чого можна зробити наступні висновки:

 • Чим потужніша сонячна станція встановлена в домоволодінні, тим швидше окупляться витрати на неї.
 • Чим менше споживається електричної енергії для власних потреб, тим більше її залишається на продаж за «Зеленим Тарифом», отже, станція швидше окупиться.
 • В ідеальному випадку при потужності сонячної електростанції 30 кВт і майже нульовому споживанні дохід в рік складе 130 000 гривень та витрати окупляться за 5 років.
 • Чим південніше район України, тим швидше окупляться витрати на сонячну електростанцію.

Після окупності власної сонячної електростанції власник буде протягом наступних десятиліть одержувати прибуток і отримувати безкоштовну енергією для своїх потреб. Це вигідна інвестиція в майбутнє.

Крім того, використовуючи сонячну енергію, ми не завдаємо шкоди навколишньому середовищу  і бережемо його для наступних поколінь!

Чому важливий проект?

Якщо ваш будинок ще не побудований або він є, а ви тільки плануєте встановити сонячну електростанцію, доцільно почати здійснення своїх далеких планів з замовлення проекту. Отримавши на руки проектну документацію ви будете точно знати, на що ви зможете розраховувати в конкретно ваших володіннях. Коли будинок ще не закладено, проект сонячної системи дозволить його зорієнтувати в просторі для найбільшого освітлення протягом доби, що дуже важливо для рентабельності станції і її якнайшвидшої окупності. Якщо будинок вже є, при якісному проектуванні будуть враховані всі особливості його конструкції та ділянки, яка прилягає до споруди. Проект відкорегує  їх, і ваша сонячна станція швидко стане найбільш прибутковою.

Зацікавились екотехнологіями? Наші представники, що є провідними спеціалістами у сфері екотехнологій безкоштовно допоможуть із вибором якісного обладнання для власної електростанції і розкажуть, що робити на кожному етапі аж до підключення “зеленого тарифу”. 
Розпочати можна прямо зараз, просто заповніть цю форму.

Долучитись в Telegram