Особливості осінньо-зимового догляду за покрівлею

З приходом осені листя на деревах не тільки радує своєю яскравою палітрою фарб, але і доставляють чимало турбот. Листя, гілки та сміття скупчуються  на даху і в водсточних жолобах. Таким чином дощова вода не стікає і наражає на небезпеку фасад будівлі і водостічну систему. При прибиранні особливу увагу потрібно звернути не тільки на поверхню даху, але і на кріплення, місця примикання, воронки, жолоби і труби системи водостоку.

 Особливості догляду за бітумної покрівлею

Бітумна черепиця є дуже практичним і функціональним покрівельним матеріалом, відрізняється легкістю монтажу і простотою в обслуговуванні.  Така покрівля не піддається корозії, не змінює свою форму під механічними впливами. Довгий термін служби даху без капремонту можливий у разі належного періодичного догляду за покрівлею.

У міжсезоння, як правило, здійснюється очищення покрівлі від гілок, листя, іншого сміття. Для цього можна скористатися  м’якою щіткою і водою.

Іноді на поверхні покрівельного матеріалу з’являється дрібна рослинність, лишайник, мох. Існують спеціальні засоби для очищення покрівельної поверхні від зазначених забруднень.

Якщо ви самостійно не можете очистити вашу покрівлю (буває, що гнучка черепиця або металочерепиця була сильно забруднена)  в Києві є безліч компаній, що займаються професійною прибиранням дахів.

 Особливості догляду за водостоком

Відомо, що виробники сучасних водостічних систем всіляко прагнуть зробити своє обладнання простим в обслуговуванні, а також високотехнологічним. Однак усяка водостічна система вимагає догляду, що дозволяє збільшити її термін служби, а також підтримати привабливий  зовнішній вигляд.

Водостік споруд необхідно періодично чистити від накопичених зовнішніх забруднень: брудних патьоків, пилу, налиплого  листя і гілок. Для цього достатньо буде звичайної щітки або ганчірки, засоби для миття посуду і води. Фахівці не рекомендують  використовувати сильно діючі хімікати.

Восени бажано очистити зливові покрівельні водостоки від сміття, що нагромадилося: гілок, листя, піску, хвої. Для захисту лотків бажано  використовувати решітки, які захищають канали від попадання крупного сміття. Засмічення водостоку є причиною того, що вода переливається  через краї жолобів, а це, в свою чергу, веде до деформації цоколя і фундаменту, а також інших проблем. Застояна вода часто стає  причиною деформації жолобів.

Водостічні труби і жолоби даху можна очистити за допомогою спеціального пристрою у вигляді лопатки, а також напору води. Перед тим, як почати промивку жолобів  необхідно закрити зливи, щоб уникнути попадання сміття в трубу водостоку. Для захисту від попадання крупного сміття також застосовуються спеціальні сітки, їх установку виконують на входах труби.

Для початку своєчасного ремонту необхідно періодично оглядати основні вузли на предмет пошкоджень.

«Зимові» правила догляду за дахом

Взагалі сніг з покрівлі з м’якої черепиці видаляти не потрібно. Єдине, коли в цьому може виникнути необхідність, – це дуже сніжні  зими. Снігові замети – сильне навантаження на кроквяну систему. І якщо маса снігу може бути дійсно занадто велика, це може призвести до деформації  покрівлі. При проведенні робіт з очищення даху від снігу ми не рекомендуємо видаляти весь сніговий покрив, залишайте захисний шар в 10-20 см. Видаляючи  сніг, стежте за тим, щоб не пошкодити поверхню покрівлі. Не видаляйте лід механічним способом (для цих робіт не підходять такі інструменти як брухт, сокира, металеві лопати), здряпування або його розколення загрожує порушенням покрівельного покриття, утворенням протікань. Як інструмент застосовується тільки пластикова лопата або шкребок. Прибираючи сніг у примикань і парапетів, необхідно не забувати про те, що дуже легко пошкодити вертикальну гідроізоляцію. Щоб цього уникнути, слід зчищати сніг не до самої стіни, а обмежитися 50  см кромкою снігу від стіни.

Відповідно до результатів численних випробувань, гонт гнучкої черепиці Ruflex витримують температуру до -45°С і при цьому не тріскається. Така  морозостійкість матеріалу обумовлюється використанням СБС-модифікованого бітуму, який дозволяє витримувати найлютіші морози  і різкі перепади температур. Виходячи з досвіду і багаторічних спостережень за матеріалом, ми стверджуємо, що покрівельні матеріали Ruflex можна не  тільки експлуатувати взимку, але й здійснювати зимовий монтаж.

На основі 20-ти річного досвіду спостереження за будинками з відмінною конструкцією дахів і різною конфігурацією покриття гнучкою черепицею можна стверджувати, що з її шорсткої поверхні сніг лавиноподібно не сходить (при відсутності прогріву покрівлі з боку приміщення, тобто за наявності підпокрівельної  вентиляції або холодного горища, при будь-яких ухилах скатів покрівлі, в тому числі і при ухилі 25°).

Долучитись в Telegram