Правильне розміщення дровітні в приватному будинку

Маючи вдома камін, господарі повинні турбуватися про заготівлю дров на зиму вже в теплу пору року. З цією метою необхідно побудувати стіс, який гармонійно впишеться в дизайн ділянки, вмістить в себе необхідну кількість деревини, а також дозволить їй зберегтися у сухому вигляді протягом холодного сезону.

Треба передбачити правильність розташування дровітні щодо будинку. Для цього потрібно грамотно розрахувати площу і дотримати встановлені правила при будівництві.

Розміри

Архітектори, які займаються проектуванням подібних споруд, рекомендують розміри, складової 1.2Х1.2Х2.4м, загальною площею 3.5м2. Поліна будуть при цьому розташовуватися в ній в три ряди, висота яких не буде перевищувати рівень плечей власника.

Розташування

Не варто стіс облаштовувати на віддаленій відстані від будинку, або в сараї, розташованому на значній відстані від дому. По-перше, це приносить незручність в темний час доби і сильний мороз, а, по-друге, снігопад може заблокувати або сильно ускладнити підхід до дровітні. Тому доцільно буде обладнати нішу або навіс, які будуть безпосередньо примикати до основної будівлі.

Дрова можна зберігати під навісом з боків від ганку, якщо заздалегідь зміцнити мостини і розмістити на них спеціальні піддони, злегка підняті над поверхнею підлоги для забезпечення кращої вентиляції.

Джерело

Долучитись в Telegram