Ризики купівлі квартири в новобудові: Юрист з нерухомості

Покупцям нерухомості на стадії будівництва багатоквартирного дому необхідно перевіряти наявність дозволів на будівництво та в сукупності перевіряти інші документи в тому числі і договори купівлі-продажу майнових прав на нерухомість або облігацій, які забезпечують перехід прав на нерухомість в майбутньому.

Що необхідно знати при купівлі квартири у недобудові:

1. Необхідно заздалегідь звертатись до Держбудінспекції для перевірки у забудовника дозволів. Це можна перевірити шляхом звернення за консультацією до Держархбудінспекції або через Реєстр дозвілних документів, доступ до якого відкритий.

Саме з відсутності дозвільної документації була вилучена будівельна техніка та зупинено будівництво житлових комплексів «Перлина Троєщини», «Сосновий бір», «Східні ворота» та «Мозаїка».

2. Необхідно уважно читати систему договорів купівлі-продажу майнових прав. Справа в тому, що є різні законні схеми фінансування будівництва (облігації, деревативи, ПІФ, ФОН, ФФБ, прямий продаж майнових прав), кожна з яких має свої особливості.

3. Необхідно звернути увагу, що будівництво будинків часто будується з дольовою участю інвестора та власника земельної ділянки. Наприклад, інвестор фінансує проект, а власник бере участь в проекті земельною ділянкою, відповідно і розподіл квартир приблизно 80% на 20%. Для купівлі квартири, необхідно впевнитись, що відповідно до договору про дольову участь в будівництві, майнові права дійсно належать продавцю.

Не можна на 100% гарантувати, що інвестор, в кінцевому рахунку, стане власником житла, оскільки головним ризиком залишаєть питання будівництва та введення в експлуатацію. Тому, ми рекомендуємо здійснювати покупку нерухомості на етапах найбільш близьких до моменту отримання правовстановлюючих документів або напряму у забудовників, або у відповідних фінансових установ зі сталою репутацією на ринку.

Долучитись в Telegram