Саморобний фільтр для води

Часто на дачі вода з колодязя або свердловини буває каламутною або забрудненою різними механічними домішками. Використовувати таку воду для пиття та приготування їжі не представляється можливим. Наявні у продажу фільтри для очищення такої води не завжди відрізняються високою продуктивністю, та й до того ж змінні картриджі дуже дорогі.  Можна сконструювати саморобний  дуже простий фільтр для очищення колодязної води, використавши для цього підручні матеріали. Для саморобного фільтра вам знадобиться поліетиленова бутель на 5 л, відро з пластмасовою кришкою, медична вата і паперові серветки.

У центрі кришки прокреслюємо циркулем коло діаметром, рівним внутрішньому діаметру різьби шийки пляшки.

Спочатку по контуру кола просвердлюємо тонким свердлом дірочки, потім гострим ножем вирізаємо коло і напилком обробляємо краї отвору.

У пляшки вирізаємо дно і вкручуємо ємність в отриманий отвір, проклавши для надійності гумову прокладку. Вийшла свого роду велика воронка. У неї вставляємо фільтруючий елемент, що складається почергово із шарів вати і паперових серветок.

Встановлюємо отриману конструкцію на емальоване відро, і заповнюємо її водою з криниці. Через кілька хвилин вода, очистившись від механічних домішок, пройшла через фільтр і наповнила половину відра. Тепер її можна без побоювання нести господині.

До саморобного фільтра для варто заздалегідь заготовити набір фільтруючих елементів. Якщо вода занадто каламутна то використовуйте шар активованого вугілля або лутрасіл, складений кілька разів.

Долучитись в Telegram