СЕЙФ У ДОМІ. МОДНА ТЕНДЕНЦІЯ, ЧИ ПРАКТИЧНА ПОТРЕБА?

Висловлюючись простою мовою, сейф – це металева шафа, в який зберігаються гроші, важливі документи і все те, що представляє найбільшу цінність для власника. В залежності від моделі сейф може бути водо- та вогнестійким, протизламним, мисливським тощо.  Замки у сейфів складні – можуть бути такі, що відкриваються ключем, а можуть бути й електронні, кодові, магнітні. Проте варто пам’ятати, що будь-який сейф сам по собі – це, в першу чергу, механічна перешкода, і він не може давати 100% гарантії збереження цінностей. Сейфи купують як в приватні будинки, так і в офіси, де вони оберігають важливі бухгалтерські або інші документи. В даний час практично в кожній установі є сейф. Неважливо, мініатюрний настільний, вбудований у стіну, або величезний до стелі – кожен з них буде в міру сил служити своєму господареві, оберігаючи те, що йому довірили. Сейф може бути у кожного, маючи його у своєму будинку можна не побоюватися, що під час вашої відсутності у вас безслідно зникнуть всі гроші та коштовності чи зброя.

Обирати сейф слід в залежності від поставлених задач, виходячи з декількох параметрів: призначення, розмірів та цінностей, що будуть там зберігатися.  Для початку, варто з’ясувати, які ж існують види сейфів, підібрати оптимальний за призначенням. Відповідно після того визначити розмір майбутної скарбниці. І на останок визначити, яку кількість і обсяг цінних речей будуть зберігатися в сейфі. Виробники рекомендують купувати сейф вартістю не менше 10% від його вмісту – тоді співвідношення ціна/якість буде оптимальним. Тепер про всі параметри детальніше.

Бухгалтерські сейфи-шафи

Бухгалтерські сейфи-шафи.JPGПризначення бухгалтерського сейфу: найпростіший та найдоступніший за ціною вид сейфів. Використовуються, в основному,  в офісі.

Розмір: розміри таких сейфів  починаються від 630 мм (модель для встановлення під столом) до 1800 мм (повноцінна висока металева шафа-сейф для зберігання великої кількості документів).  Конструкція у бухгалтерських шаф – сейфів металева зварна, товщина лицьової панелі та бокових стінок – 1,2 мм. В залежності від моделі є додаткове внутрішнє відділення, що замикається на ключ.

Замки: Комплектуються такі шафи-сейфи ключовими чи/або електронними замками. Всередині, зазвичай, є вбудовані відділення, що замикаються на ключ. На моделях, де є 2 або 3 двері – електронний замок встановлюється тільки на верхні двері, на інші – ключевий. Є полички, як стаціонарні, так і переставні.

Цінності: Використовуються для зберігання різних документів та невеликих сумм грошей.

Мисливські сейфи та шафи

Мисливські сейфи та шафи.JPGПризначення мисливського сейфу: Ці види сейфів є найпопулярнішими для домашнього використання. Вони покликані захищати зброю від сторонніх очей, злодіїв та дітей. Крім того, дуже зручно, коли і зброя, і аксесуари до неї знаходяться в одному місці.

Розмір:  Сейфи для зброї, розрізняють, в першу чергу за призначенням. Так, наприклад, якщо це сейф для пістолета, то габарити його значно менше, ніж у сейфа, що призначений для зберігання рушниці. Зазвичай у збройових сейфах всередині також знаходяться полиці для патронів, пороху, амуніції, інших аксесуарів та одна або декілька додаткових полиць. В залежності від моделі, всередині мисливського сейфу є спеціальні утримувачі, що дозволяють зберігати відразу кілька стволів зброї.  Конструкція у мисливських шаф – сейфів металева зварна, найчастіше товщина лицьової панелі та бокових стінок – 1,2 мм, в залежності від моделі  сейфи мають вогнетривкі властивості та можуть бути оздоблені натуральним деревом та шпоном.

Замки: В таких сейфах різні – електронні та механічні. В більшості моделях передбачено анкерне кріплення до підлоги та стіни.

Цінностідля зберігання зброї та патронів.

Вогнетривкі сейфи 

Вогнетривкі сейфи.JPGПризначення вогнетривкого сейфу:  оберігати вміст сейфу від пожежі. У таких моделях корпус і дверцята виготовлені з двошарових металевих стінок, простір між якими заповнений запатентованим складом вогнетривкого бетону, який зберігає ваші цінності впродовж тривалого часу. Недолік цього виду сейфів – порівняно недостатня захищеність від злому.

Розмір: широкий вибір розмірів від 300 мм до 1715 мм задовільнять  будь-які  вимоги клієнта.

Замки: дані сейфи комплектуються трьома видами замків – електронними, ключевими, механічними, в залежності від моделі. Всі замки є тепловими, вони забезпечують вогнестійкість дверціт сейфу та перешкоджають проходженню теплового потоку. Периметр дверей захищений вогнетривким ущільнювачем.

Цінностівсе, що потрібно захистити від вогню.

Зверніть увагу! Вогнестійкий сейф має бути сертифікований з вказанням часу, на протязі якого він буде захищати вміст від вогню. В залежності від моделі цей час може коливатися від 30 до 120 хвилин.

Сейфи для офісу

Сейфи для офісу.JPGПризначення офісного сейфу: основним завданням офісного сейфу є обмеження доступу до оперативних документів і цінностей. Візуально ці сейфи схожі на бухгалтерські, але мають ряд відмінностей. Сейфи виконуються із сталі, бокові стінки в залежності від моделі товщиною 2-3 мм, лицьові панелі – 3-5 мм.

Розмір: від 630 мм до 1800 мм. Додаткова внутрішня комірка, що закривається на ключ. Можливість анкерного кріплення до підлоги та стін.

Замки: в залежності від моделі офісні сейфи комплектуються ключовими чи електронними замками із захистом замків від висвердлювання.

Рекомендація: якщо Ви протягом дня часто користуєтеся сейфом – рекомендуємо підбирати сейф з ключовим замком, якщо лише 2-3 рази або менше, то можливо Вам буде зручно користуватися електронним замком.

Цінностідокументи та гроші. 

Сейфи меблеві та ті, що вбудовуються в стіну 

Сейфи меблеві.JPGПризначення меблевого чи вбудовуваного сейфу: зручно та при цьому непомітно оберігати ваші цінності. Використовуються як вдома, так і в готелях.  Такі сейфи компактні та практично невидимі, оскільки монтуються в меблі – столи, шафи чи в спеціальний отвір в стіні. Вони мають нескладну конструкцію і низький рівень захисту – клас взломостійкості Н0, але, для початку, необхідно їх знайти.

Розмір:   компактні розміри відрізняють такий тип сейфів від 170 мм до 1030 мм. Товшина стінок для меблевих сейфів 2-4 мм, у вбудовуваних в стіну до 10 мм, передбачене анкерне кріплення до стіни чи підлоги.

Замки: електронні, ключові, механічні – в залежності від обраної моделі.

Цінності У вбудовуваних та меблевих сейфах зазвичай зберігають незначні цінності: документи, особисті речі, зброю, невеликі суми грошей.   

Увага! Бажано закладати установку вбудованого сейфа ще на етапі проектування (або хоча б під час будівництва або ремонту), так як монтаж та установка вбудованого сейфа в готовому приміщенні – досить трудомісткий та дорогий процес.

Протизламні сейфи

Протизламні сейфи.JPGПризначення протизламного сейфу: надійно защищати від несанкціонованого доступу  вміст сейфу: гроші, цінності чи носії конфіденційної інформації. Товщина металу, з якого виготовлені ці сейфи, в залежності від моделі коливається від 10 мм до 24 мм. У таких моделях передбачені додаткові елементи блокування, які ускладнюють доступ до вмісту сейфа. Протизламні сейфи поділяються на 13 класів, кожен з яких вказує на час, необхідний для часткового чи повного доступу до вмісту сейфа (чем нижчий клас, тем легше грабіжнику зламати замок).

Розмір:   зі всіх типів ця лінійка сейфів володіє найширшою системою розмірів. Можливість анкерного кріплення до підлоги та стін.

Замки: ці сейфи обладнані замками (кодовими механічними, електронними, ключовими), які забезпечують секретність відчинення дверцят. Загалом є чотири класи секретності замків: А, В, С, D. Клас замка залежить від кількості комбінацій. Наприклад, замок класу А повинен мати не менше 25 000 комбінацій ключа, а комбінацій коду – не менше 80 000. Для замка класу В кількість необхідних комбінацій зростає до 100 000 і для ключа, і для коду. До того ж в протизламних сейфах додатково встановлений захист від вибивання та висвердлювання ригелів і замків.

Цінностідокументи, гроші, цінності, які необхідно захистити від несанкціонованого доступу.


Пара порад щодо параметрів сейфу на останок:

– Зверніть увагу на зовнішні та внутрішні розміри – чим більша різниця, тим товстіші стінки сейфу, відповідно тим краще сейф буде оберігати свій вміст;
– Важливий параметр: корисний внутрішній об’єм – чим він більший, тим об’ємніші речі можна покласти в сейф на зберігання;
– Маса – чим більша, тим менше шансів, що сейф просто винесуть з приміщення;
– Тип замка (механічний або електронний) – за бажанням замовника, з електронними замками сейфи дорожчі;
– Наявність функції зміни коду в механічному замку – якщо, раптом, ви забудете код

 Також пам’ятайте про основне правило при установці сейфа – він має бути прихованим від посторонніх очей. Однак користуватися ним має бути зручно. Але також не слід забувати, що сейф – не панацея, а лише один із елементів безпеки для захисту ваших цінностей!

Джерело

Долучитись в Telegram