Шок! В Україні створили будинок із пляшок з-під шампанського

У селі Богатирівка Вільнянського району Запорізької області збудували будинок-замок із 6500 пляшок з-під шампанського.

Як зазначає власник маєтку Андрій Сиса, проект розробив батько, надихнувшись ескізом індійського будинку, передає Громадське ТБ Запоріжжя.

«В якості будівельного матеріалу обрали пляшки з-під ігристого, керуючись не лише міцністю останніх, а й їх бюджетністю: на початок робіт вони коштували дешевше за цеглу у 13 разів, – пояснює господар. – Зводили будинок 20 років».

Пляшки викладали під спеціальний трафарет, кожна обов’язково намертво закорковувалась, розповідає Андрій Сиса.

«Загалом пішло 6,5 тисяч скляних одиниць, не рахуючи тих, що мали дрібні недоліки і відсіялись під час відбору», – уточнює чоловік.

Незвичайний будматеріал збирали разом з друзями, сусідами та родичами, а також влаштовували рейди по пунктах прийому склотари, згадує власник унікального будинку.

«Корки шукали у барах і кав’ярнях, – згадує Андрій Сиса. – Коли невистачало – закривали початками кукурудзи».

На додачу, економний у зведенні замок з пляшок з-під шампанського заощаджує енергію.

«Скляний маєток має властивості термоса: влітку в ньому не спекотно,а взимку навпаки – достатньо підігріти трохи й тепло довго тримається в оселі, – розповідає Андрій Сиса. – Відтак, це не тільки окраса, а й енергозбереження».

У скільки обійшлося будівництво унікального будинку Андрій Сиса не рахував. «Це була грандіозна ідея батька, який пішов з життя кілька років тому, – пояснює він. – Для мене цей замок передусім – пам’ять про найдорожчу людину і його оригінальну мрію».

Долучитись в Telegram