Стіна–пазл для дорослих (відео) Недорога система інноваційних стінових блоків скорочує час будівництва на 50%

Розробляючи нові будматеріали, компанії прагнуть створювати продукти з кращими характеристиками і більш низькою собівартістю за рахунок економного виробництва.
Приклад такого підходу — нова система бюджетних стінових блоків, яка дозволяє скоротити витрати і час на зведення нових будинків.

Фахівці Хуан Мануель Рейес (Juan Manuel Reyes) з мексиканської компанії Armados Omega (ARMO) і архітектор Хорхе Капістран (Jorge Capistrán) розробили новий матеріал у рамках вирішення проблеми будівництва соціального житла у Мексиці, пише видання bau.com.ua

Будматеріали

Фото: ARMO

За інформацією розробників, нова система блоків здешевлює будівництво на 20% і вдвічі скорочує час на зведення будинку. Вона не вимагає сполучних речовин і кваліфікованої робочої сили, а також, завдяки особливому способу скріплення блоків, більш стійка до землетрусів, ніж традиційні системи. Блоки виготовляються на основі перероблених матеріалів за технологією з низьким споживанням води.

Будматеріали

Фото: ARMO

Система блоків можна порівняти з головоломкою або 3D-пазлом — вона складається з “омегаподібних” блоків декількох типів, які при складанні щільно прилягають один до одного без застосування розчинів.

Будматеріали

Фото: ARMO

Кожен блок має всередині спеціальні отвори, через які прокладаються інженерні комунікації — електропроводка і труби. Для зміцнення конструкції через кожні 80 см у такі отвори вставляється арматура, яка заливається бетонним розчином. Система не вимагає спеціального фундаменту.

Вперше така модель була застосована у 2009 році для будівництва понад 300 будинків в С’єрра-Негра, штат Пуебла, за проектом, розробленим Міністерством соціального розвитку Мексики. У 2011 році компанія ARMO отримала за свою розробку Національну премію технологічних інновацій. На ринку продукт доступний з 2015 року.

Будматеріали

Фото: ARMO

Сьогодні компанія-виробник розширює асортимент продукції: додає до базової системи стінових блоків декоративні елементи з різними варіантами кольорів, обробки, і текстур, а також працює над розширенням сфери її застосування.

Долучитись в Telegram