Трикімнатну квартиру у столиці можна купити за 50 тисяч

Реальна вартість трикімнатки до 60 кв м на вторинному ринку нерухомості у столиці зараз $ 50-55 тис. Про це кореспонденту Gazeta.ua розповіла брокер Катерина Соломіна.

“Якщо долар виросте до 40, в травні “трьошка” коштуватиме 40-45. Однокімнатки вже по 25 тисяч на Троєщині продають, – розказує Катерина. – Зараз навіть ті, хто 10 років квартирантам житло здавав, виставляють на продаж, бо не вигідно. Колись двокімнатну здавав за 4 тисячі гривень і мав 500 доларів, а тепер – 120. А за одну комуналку треба тисячу гривен віддати”.

Показує трикімнатку на 56 кв м на Троєщині. Власник хоче за неї $ 50 тис.

Квартира на восьмому поверсі. Ліфт не працює, тому піднімаємося із ріелтором пішки. Двері відчиняє власник Антон. Просить не роззуватися. Підлога застелена леноліумом. У коридорі і 2 кімнатах здерті шпалери. У ванній залита стеля, відвалився кахель. Восени торік затопили сусіди з 9 поверху.

“Що ви хотіли за 50 тисяч? Якби в мене тут ремонт був, я б за 75 її продавав. Ми квартиру готували до ремонту, – каже Антон. – Але півтора роки тому взяли дачу в кредит. Тепер нема чим гасить. Мусимо продати”.

“За 75 тисяч навіть з ремонтом “трьошку” зараз ніхто не візьме, – говорить брокер Катерина Соломіна. – Директор нашого агентства сказала ще на початку лютого дорогих квартир на продаж не брати, бо покупців нема”.

Договір купівлі і продажу сторони підписують в агентстві нерухомості.

“За послуги ми беремо 2 відсотки, – попереджає брокер. – Якщо купите за 50 тисяч, нам віддасте – 1 тисячу. Власник не хоче вказувати у документах повну вартість квартири, тому будемо писати оціночну. Бо ви платите податок всього 1 відсоток, а він 7,5”

Долучитись в Telegram