В Києві з’явиться перший в Україні “розумний” квартал

У Києві з’явиться перший в Україні «розумний» квартал з сучасними технологіями для комфортного життя.

Парк ім. Котляревського та частину вулиці Мельникова до метро Лук’янівська планують модернізувати у рамках ініціативи Kyiv Smart City «Living Lab», концепт якої був представлений 16 вересня, передає Ain.ua.

На smart street повністю перебудують дорожні комунікації: обладнають велодоріжку, встановлять “розумні” сучасні світлофори, що запобігають утворенню заторів, енергоефективні ліхтарі на сонячних батареях, системи освітлення наземних пішохідних переходів та нанесуть модерну дорожню розмітку.

На вулиці встановлять датчики для незрячих, пандуси, з’їзди і ліфти для людей з обмеженою мобільністю. На додачу, підземні переходи і парк ім. Котляревського обладнають тривожними кнопками і камерами спостереження.

У кварталі з’являться нові зелені насадження та паркові ділянки, система сортування сміття, “розумні” лавки і зупинки з сонячними батареями для підзарядки гаджетів, мережа електрозаправок і сенсори екологічного стану вулиць.

Передбачається, що реалізація проекту розпочнеться вже цієї осені, а основні роботи будуть закінчені навесні 2017 року. Після цього “розумна” вулиця буде постійно удосконалюватися.

Модернізація парку ім. Котляревського та вулиці Мельникова фінансуватиметься з різних джерел. Передбачається, що компанії тестуватимуть у «розумному» кварталі власні технологічні розробки.

“Капітальний ремонт скверу плануємо робити за бюджетні кошти, враховуючи ті напрацювання, які будуть рекомендовані командою, – пояснив голова Шевченківської райдержадміністрації Олег Гаряга.- А компанії, які захочуть презентувати свої напрацювання на цій вулиці, повинні робити це за свій рахунок”.

Всі зміни будуть відбуватися у відповідності з побажаннями жителів Шевченківського району.

«Люди зможуть заявити про своє бачення цього простору у ході громадських слухань та онлайн-опитувань, – розповіла на презентації Living Lab співкоординатор Kyiv Smart City Ярослава Бойка. – Сьогодні це концепт, а не проект»

Долучитись в Telegram