ВАРТО ЗНАТИ – Як закрити дірку в гіпсокартоні

Є безліч причин, які можуть призвести до поломки гіпсокартонної перегородки, обшитою стіни, підвісної стелі. Найчастіше це трапляється по неакуратності – наприклад, можна невдало опбперти на конструкцію щось важке. Буває також, що хтось із домашніх вирішить прикріпити до тендітної конструкції світильник або велику картину.
У результаті майстра очікує неприємний сюрприз – утворення дірки або тріщини неминуче. Гіпсокартонні листи (ГКЛ) мають мінімальну несучу здатність і стійкість до механічних впливів, тому ні основою не стануть, ні ударів не витримають.
Щоб уникнути можливих проблем, стоїть не тільки правильно спроектувати планування і дизайн інтер’єру, але і заздалегідь проінструктувати всю сім’ю на предмет дбайливого поводження й акуратності по відношенню до вищеназваного матеріалу.

Перші кроки
В принципі, при грамотному підході ремонт ГКЛ досить простий. Головна незручність – для латки потрібно зовсім небагато матеріалу, але в магазинах листи продають по пару квадратних метрів, шпаклівку – мішками, армуючої сітки-довгими смугами. Тому з метою економії грошей і часу потрібно пошукати, чи не завалялося чогось з часу установки гіпсокартонної конструкції. Звичайно ж, якщо ви тільки плануєте дані роботи, то відразу хочеться порадити – не викидайте залишки. Зберігати гіпсокартон необхідно в сухому закритому приміщенні на рівній основі, подалі від опалювальних приладів. Під відкритим небом ГКЛ можна залишити не більше ніж на 6 годин за умови, що немає морозу і він упакований в водонепроникну плівку.
Якщо ж в будинку залишків матеріалів і обрізків листів немає, перед походом в магазин не зайве поцікавитися, чи є поблизу якісь монтажні фірми або чи не ведуться у когось із сусідів оздоблювальні роботи.
ремонт діри в гіпсокартону
Супутні проблеми
Отвір у стіні – це не тільки негарно, але ще й небезпечно для цілісності та функціональності сусідам з обшивкою конструкцій і матеріалів. Через дірку можуть постраждати «нутрощі» стіни – наприклад, якщо у ванній кімнаті вологозахищеним листом був закритий шар утеплювача. У такому випадку краще не затягувати з ремонтом.
Продовжуючи тему обробки вологих приміщень, варто згадати про основну відмінність стандартного ГКЛ від вологостійкого – в гіпсовий сердечник останнього додані мінеральні речовини, що знижують вологопоглинання. За рахунок цього такий матеріал може перебувати у вологому приміщенні без вентиляції. Якщо ж на стіні у ванній кімнаті поставити латку зі стандартного ГКЛ, то вона активно почне вбирати вологу з навколишнього повітря і з часом втратить свої фізичні властивості. Це може призвести до ураження латки цвіллю (грибком). Ймовірно також відшаровування паперового шару ГКЛ разом з оздоблювальними матеріалами.

Фініш

По правді кажучи, закрити пробиту стінку – це тільки половина, а то й третина роботи. Подальше нелегка справа – фінішна обробка даної ділянки. У більшості випадків доведеться або оновлювати обробку стіни від кута до кута, або задіяти фантазію і використовувати творчий підхід. Втім, навіть в останньому випадку можна малими силами добитися непоганого результату, що і продемонстровано у майстер-класах.

Гіпсокартонна латка своїми руками

майстер-клас

1. Лінійкою і рівнем розмічають квадрат навколо отвору, після спеціальним ножем проходять по намальованому контуру.
2. Видаляють зайвий розкришений гіпсокартон і формують прямокутник з акуратною і чистою кромкою.
3. Латку вирізують лобзиком, або ножем – спочатку роблять надріз по периметру, а після відламують потрібний шматок на краю стола.

майстер-клас

4. Краще для каркаса використовувати спеціальний профіль для гіпсокартону, але в принципі його можна замінити дерев’яним бруском.
5. До бруска прикручують латку. Можна додатково використовувати клей.
6. Місця стиків закривають армуючої сіткою.

майстер-клас

7. Тонким шаром шпаклівки замазують стики і капелюшки шурупів.
8. Наждачним папером акуратно знімають зайву затірку, формуючи рівне покриття.

Джерело

Долучитись в Telegram