Венеціанська штукатурка

овнішній вигляд стін – справа зовсім не другорядна. Та мабуть, ніщо не здатне прикрасити стіни так, як дивовижна венеціанська штукатурка, що подарувала можливість перетворити житло на справжній палац.

Венеціанська штукатурка – один з найкрасивіших матеріалів для декоративного оздоблення приміщення, склад якої практично не змінився з давніх часів. Це особливий вид екологічно чистого декоративного покриття, склад венеціанської штукатурки кардинально не змінився з давніх часів.  До складу штукатурки входить пил (мармуровий, гранітний, кварцевий, малахітовий та інших коштовних сортів каменя), з’єднувальна речовина і – пігменти (органічні або неорганічні). Цей вигляд декоративного покриття є майстерною імітацією різних видів мармуру, червоного дерева, перламутру, коштовних металів.
Венеціанська штукатурка органічно впишеться в будь-який інтер’єр. Венеціанські штукатурки досить різноманітні, однаково пасуватимуть і до розкішного класичного інтер’єру з вишуканими меблями так і до сучасного хай-тек мінімалізму, оскільки вони можуть бути як витончено простими, стриманими і фоновими, так і екстравагантними і розкішними.

Нанесена на стіну «венеціанська штукатурка» наче світиться зсередини, відбиваючи світло. Цей ефект блискучої гри світла досягається нанесенням багатьох напівпрозорих шарів – чим їх більше, тим більш виражений ефект. Саме ця гра світла робить «венеціанську штукатурку» незвичайною і схожою на гладко відполірований мармур. Глибина і прозорість покриття досягаються спеціальною технікою нанесення від чотирьох до десяти шарів матеріалу. Після висихання стіну покривають натуральним бджолиним воском: він славиться особливою прозорістю і добре захищає покриття, таким чином досягається ефект її водонепроникності. Він підсилює блиск покриття і дає відчуття більш сильної гри світла. Тонка прозора плівка міняє кут заломлення світлового променя, і, здається, нібито стіна не плоска, а як би йде в глибину.   При якісно виконаній техніці нанесення венеціанської штукатурки створюється оптична ілюзія об’єму, поверхня здається напівпрозорою, а малюнок прочитується углибину, немов перед нами справжні прожилки натурального каменя. У цьому й полягає дивовижна властивість венеціанської штукатурки, що виділяє її серед інших оздоблювальних матеріалів. Використовуючи різні художні прийоми, майстри створюють справжні шедеври, адже навіть просте покриття стін штукатуркою, не кажучи вже про фрески або картини, вимагає максимального професіоналізму.

Крім того, вощіння додає покриттю додаткову вологостійкість. Стіни, оброблені «венеціанської штукатуркою» можна мити і чистити миючими засобами, що не містять розчинник (мильним розчином, водою). Крім того, покриття з «венеціанської штукатуркою» екологічно безпечні, не токсичні, не містить органічних розчинників. Її можна використовувати для обробки приміщень з підвищеною вологістю: для басейнів, душових, ванних кімнат.

Декоративні структури «венеціанки»   

nzbusglmz.jpgТравертин MAGNAT Style це декоративна структура, прекрасно імітує натуральний білий вапняк з характерними для нього поглибленнями і вигинами на поверхні. Травертин представлений в широкій кольоровий палітрі і застосовується при декоруванні стін та інших архітектурних елементів всередині приміщень, ідеально компонуючи зі стилістикою ретро чи сучасним дизайном в стилі хай-тек. Для того, щоб виконати саме таку структуру вам знадобиться: грунтувальна фарба в один шар (розхід до 6 м. кв – літр), мінеральна штукатурка травертин, нанесення в 2 шари (витрата 0,5 кг на м. кв.), пігментний концентрат (для кольору, витрата залежить від насиченності кольору) та лак в один шар (витрата 12 м. кв. на 1 л).

dqljvxvji fqvxob.jpgКласичний Мармур MAGNAT Style це декоративна структура, що імітує поверхню натурального каменю. Залежно від техніки нанесення можна отримати різноманітний тип оформлення: від поверхні з негладкими обрисами з видимою структурою, що  виділяється, до гладкої піщаної поверхні. Пропонований ефект представлений в широкій кольоровій гамі і застосовується для оздоблення стін всередині приміщень, ідеально доповнюючи інтер’єр, спроектований як у старовинному, так і сучасному стилі. Для виконання такої структури вам знадобиться: грунтувальна фарба в один шар (розхід до 6 м. кв – літр), мінеральна штукатурка класичний мармур витрата приблизно 1 кг на 1 м. кв. в залежності від товщини  шару, пігментний концентрат (для кольору, витрата залежить від насиченності кольору) та лак в один шар (витрата 1 л на 12 м.кв).

qwhjwtthewzu jomtna.jpgВенеціанська Глинка MAGNAT STYLE це покриття, яке імітує “протерту штукатурку”, є ідеальним і простим рішенням для тих, хто шукає незвичайні декоративні ефекти всередині приміщень. Білі частинки, що містяться у Венеціанській Глінці, після розтирання, надають поверхні вигляд «протертої штукатурки», покриття представлене в широкій кольоровій гамі.   Для виконання такої структури вам знадобиться: грунтувальна фарба в один шар (розхід до 6 м. кв – літр), акрилова структурна фарба, в два шари (витрата приблизно 1 л на 8 м. кв. на один шар), пігментний концентрат (для кольору, витрата залежить від насиченності кольору) та лак в один-два шари (витрата 1 л на 12 м.кв).

bknaynu qwegot.jpgВенеціанський Штучний Мармур MAGNAT Style це декоративна структура, доступна в широкій палітрі відтінків. Завдяки використанню відповідної технології нанесення, точно імітує мармурові плити різного типу оформлення: сатиновий (натуральної), глянцевий (полірованої) і інтенсивно глянцевий (полірований і вощений). Ідеально гладка, блискуча поверхня Венеціанського Штучного Мармуру відображає світло, додаючи відчуття глибини і створює ефект змішаних кольорових відтінків кольорів всередині приміщень.   Така структура досягається використанням наступних матеріалів: грунтувальна фарба в один шар (розхід до 6 м. кв – літр),   акрилова структурна фарба, в три шари  (витрата приблизно 1 кг на 1,5 м. кв.), забарвлюючий пігмент (для кольору, витрата залежить від насиченності кольору) та віск в один-два шари (витрата 100 гр на 8 м.кв. на один шар).

pqlhte.jpgКварцо (Quarzo) MAGNAT Style – це акрилова фарба, призначена для декорування стін всередині приміщень, створюючи поверхню, що імітує «структуру піску». Завдяки вмісту спеціального дрібнозернистого кварцового наповнювача темного кольору, отримана структура характерно переломлює промені світла, створюючи ефект об’ємності. для цієї структури вам знадобиться: грунт-фарба в два шари (витрата 1 л на 6 м. кв. при одношаровому нанесенні), акрилова структурна фарба, нанесена в 2 шари (витрата 1 л на 5 м. кв. при одношаровому нанесенні), забарвлюючий пігмент   (для кольору, витрата залежить від насиченності кольору)  та лак в один-два шари (витрата 1 л на 12 м.кв).

itdjlsjzeo.jpgПергамено (Pergameno) MAGNAT Style – це декоративний ефект, c допомогою якого можна створити структуру «м’ятого паперу». Призначений для декорування поверхні всередині приміщень. Залежно від задумки виконавця дозволяє створювати різнорідні візерунки з характерними складками і «прожилками». Колір та кінцевий ефект створюється за допомогою покриття отриманої структури безбарвним лаком MAGNAT Style або лаком з металевим ефектом. Структура досягається використанням: фарби-грунту в один-два шари (витрата 1 л на 6 м. кв. при одноразовому нанесенні), клейова фарба в два шари (витрата 1 л на 3 м. кв.),  пергамено декоративний папір (в упаковці 10 м. кв.), забарвлюючий пігмент (для кольору, витрата залежить від насиченності кольору),  та лак в один-два шари (витрата 1 л на 12 м.кв).

xhokyqt.jpgВеллюто (Velluto) MAGNAT Style – це акрилова тонкошарова фарба призначена для декорування стін та архітектурних елементів всередині приміщень. Утворює поверхні, які характерним способом відбивають світло, вишукано імітуючи оксамит. Залежно від методу нанесення виходять специфічні, неоднорідні зміни кольору в обраній гамі, які змінюються в залежності від кута падіння світла.   грунт-фарба в два шари (витрата 1 л на 6 м. кв. при одношаровому нанесенні), акрилова структурна фарба з металічним наповнювачем, нанесена в 2 шари (витрата 1 л на 5 м. кв. при одношаровому нанесенні), забарвлюючий пігмент   (для кольору, витрата залежить від насиченності кольору)  та лак в один-два шари (витрата 1 л на 12 м.кв).

Художній розпис стін венеціанською штукатуркою

Венеціанська штукатурка прекрасно поєднується з іншими декоративними матеріалами. Частенько у вітальнях є улюблені зони, –своєрідний композиційний центр кімнати, – де збирається вся сім’я. Одним з вирішень такої вітальні може стати барельєф на білому мармурі. У стіну, на якій наклеєні звичайні шпалери, вставлений пласт білого мармуру, виконаний «венеціанським розписом».

Майстри рекомендують наносити «венеціанку» після того, як в квартирі буде закінчений ремонт і навіть внесені меблі. Щоб уникнути тертя штукатурки до меблів, рекомендується залишати між ними зазор на кілька сантиметрів. Доглядати такі стіни просто – потрібні вода, м’яка губка і мильний розчин.

Джерело

Долучитись в Telegram