Як класти тротуарну плитку. Практичні поради

  1. Тротуарна плитка укладається на пісок, щебінь або бетон. Від умов експлуатації дорожнього покриття залежить тип підстави і товщина плитки. Таким чином навантаження від заїзду автомобіля може витримати плитка, яка має міцність бетону більше 600 кг / см2 і товщину 30-45 міліметрів. Плитка повинна бути покладена на суху суміш або розчинну постіль, зроблену на щебеневій подушці. Плитка, що має товщину більше 45 міліметрів, яка покладена на бетонну основу, може витримати вагу вантажного автомобіля.
  2. Кладка тротуарної плитки. Для початку роблять виїмку ґрунту приблизно на 150 міліметрів в глибину. Також виконують подовжнє і поперечне планування ділянки, яка запланована під застил плиткою. Обов’язково враховують ухили для стоку води. На застелюваній ділянці виконується ущільнення грунту. Найпоширеніші способи для цього – трамбування, каткування, віброущільнення. Для бортового каменю повинна бути зроблена виїмка грунту. Проводять трамбування дна канавок для бортового каменю. У канавки насипають шар піску приблизно 5 сантиметрів.
  3. Далі бортовий камінь встановлюють у канавки на бетонну подушку. Якщо робота проводиться на нетвердому ґрунті, то виконують застелення ділянки геотекстилем. Це допомагає запобігти деформації тротуарного покриття. Потім застеляють поверхню дрібним щебенем. Щебінь поливають і утрамбовують. При кладці тротуарної плитки, яка має товщину більше 60 міліметрів, насипають поверх щебеню шар зволоженого піску товщиною приблизно 50 міліметрів. Вирівнюють його за допомогою рейки.
Долучитись в Telegram