Як колір стін може суттєво підвищити вартість будинку: поради експертів

Певний колір фарби може значно підвищити середню ціну житла. Будинки, пофарбовані в темні тони, відлякують потенційних покупців, а фарби світлих кольорів підвищать вартість житла на кілька тисяч доларів.

Згідно з дослідженням, яке провела компанія Zillow (провідний онлайн-сервіс з продажу та оренди житла в США), на ринку нерухомості в моді світлі і природні відтінки, пише MarketWatch.

“Нейтральні кольори, особливо відтінки голубого і світло-сірого, не тільки візуально розширять простір, але і допоможуть майбутнім покупцям уявити себе в новому будинку і швидше зважитися на покупку”, – заявила головний економіст Zillow Свен Гуделл.

Відтак, дім зі світло-блакитними або світло-фіолетовими ванними кімнатами продаються на п’ять тисяч доларів дорожче середньоринкової ціни, а кухні в блакитно-сірих відтінках підвищують вартість житла на більше ніж тисячу доларів.

Однак експерти не радять вдаватися до крайнощів: приглушені і світлі відтінки не означають повну відсутність кольору. Білі стіни і поверхні без покриття можуть істотно знизити ціну.

Ріелтори радять звертати увагу не тільки на колірну гамму інтер’єру, але і на зовнішню обробку будинку. Наразі покупці більш прихильно ставляться до темно-синіх або темно-сірих відтінків: будинки з вхідними дверима таких кольорів продаються в середньому на тисячу доларів дорожче.

Долучитись в Telegram