Як мешканці київської багатоповерхівки заробляють на сортуванні сміття

Сьома частина України завалена сміттям. Під офіційними звалищами поховано 43 тисячі квадратних кілометрів території держави і щодня кожен українець додає кілограм непотребу до цієї купи. Журналісти ТСН зняли власний серіал «Неперебірливі» про проблему відходів. Перша серія присвячена тому, як почати сортувати сміття.

Телевізійники встановили бак для роздільного збору сміття в новому житловому комплексі в Бучі Київської області. В рамках експерименту для всіх бажаючих мешканців (зараз там живуть близько 200 сімей) провели екологічний інструктаж, на який прийшло аж… четверо людей. За тиждень журналісти повернулися в Бучу і прослідкували скільки людей почали розділяти сміття. За годину спостережень із 13 чоловік, що викидали сміття, лише троє вкинули пластикові пляшки в окремий контейнер. Проте про результати експерименту говорити поки що рано – експерти кажуть, що для вироблення звички треба мінімум 21 день.

Журналісти також показали успішний досвід однієї зі столичних багатоповерхівок, де сміття сортують вже півроку. За цей час люди не лише навчилися розділяти відходи, а й відчули на собі потрійну вигоду від цього. Тому майже в кожній квартирі оселилося друге сміттєве відро.

Перші місяці сортування показали, що мешканці будинку виробляють 35 кубів сміття і 12 кубів вторинної сировини. Через півроку співвідношення суттєво змінилося: 20 кубів проти 15 кубів. Користь від сортування кожен відчув власною кишенею: вивіз куба несортованого сміття коштує 74 гривні, а вторсировину приймають по 24 грн. На одному кубометрі відсортованих відходів будинок заробляє на одну led-лампочку. Зараз кияни працюють над ущільненням відходів – та ж не зім’ята пластикова пляшка займає втричі більше місця.

На зекономлені кошти громада збирається купити чотири власних контейнери для роздільного збору сміття, щоб окремо здавати пластик, папір, скло і метал.

Долучитись в Telegram