Як позбутися запаху у взутті?

Неприємний запах ніг, який інколи можна відчути з взуття, навряд чи комусь припаде до вподоби. Особливо неприємно і соромно приходити в таому обувке в гості і розуміти, що будь-хто може зморщити ніс, після того, як ви знімете свої черевики або кросівки.

Деякі миряться з подібним амбре і відносять його на рахунок особливостей метаболізму. Але насправді — все значно простіше. Якщо від взуття «несе», значить вашому в організмі є які-небудь захворювання, позбувшись від яких, можна позбутися і від запаху. Існує й інша причина: ви просто придбали пару з неякісного матеріалу.

Що ж робити?

Скористайтеся нашими порадами про те, як позбутися запаху з взуття в домашніх умовах.

Якщо у вас проблема з неприємним запахом від ніг, насамперед, дотримуйтеся правил особистої гігієни. Слід мити ноги гарячою водою не рідше двох разів на день, бажано використовуючи спеціальне дезінфікуючий мило. Після миття протріть ступні тальком або дезодорантом для ніг.

Хоча б раз на тиждень робіть нижнім кінцівкам «парну». Для цієї мети використовуйте відвар кори дуба або ромашки аптечної. Зробіть воду якомога більш гарячою, щоб ороговілий шар шкіри швидше відшолушується , наприкінці потріть ступні пемзою.

Використовуйте лікувальну мазь, гель або крем від підвищеної пітливості ніг. З приводу придбання того чи іншого засобу проконсультуйтеся з дерматологом, щоб уникнути алергічної реакції на активну речовину.

Якщо ноги сильно потіють при ходьбі, використовуйте тільки бавовняні шкарпетки, навіть взимку. Краще надіти їх декілька пар, ніж парити ноги в синтетиці або вовни. Міняйте шкарпетки два рази на день.

Можливо у вас якесь грибкове захворювання, відвідайте лікаря, щоб він вам виписав відповідні ліки.

Також зверніть увагу, якої якості взуття ви носите. Якщо це кросівки з синтетичних тканин, в них обов’язково повинні бути вентилюючі отвори. Не купуйте дешеві черевики або чоботи з шкірозамінника або пластика — в такому взутті ноги будуть потіти, і, як результат — з’явиться неприємний запах або навіть грибок. Придбайте спеціальні дезінфікуючі устілки, що знижують неприємний запах. На робочому місці краще перевзутися в тапочки.

Для ліквідації неприємного запаху в зимовий час, виставляйте взуття на ніч на мороз, не забуваючи при цьому упакувати їх в целофановий пакет. Від мінусових температур бактерії, що викликають запах, гинуть, і взуття перестане смердіти.

Профілактика

Щоб не допустити неприємного запаху, протирайте внутрішню поверхню всього свого взуття ганчірочкою, змоченою в перекису водню. Також від нехорошого запаху в черевиках допомагає, якщо на ніч насипати в кожен по 1 ст.л сухої соди. Вранці соду можна просто витрусити. Замість соди можна взяти таку ж кількість потовчених в порошок таблеток активованого вугілля.

Не надягайте кожен день одні й ті ж туфлі. Взуття має хоча б зрідка «відпочивати» і повністю висохнути. Придбайте електросушку для взуття і використовуйте її після дощу, снігу або просто вологої погоди на вулиці.

Обов’язково повністю просушуйте внутрішню поверхню взуття, щоб не дати можливості мікроорганізмам і бактеріям в них розмножуватися, оскільки основна причина неприємного запаху з взуття — це продукти їх життєдіяльності.

Долучитись в Telegram