Як правильно встановити і підключити датчик руху для освітлення

Як правильно встановити і підключити датчик руху для освітленняЗ метою економії електрики і автоматизація процесу включення і вимкнення освітлення, сьогодні широко використовується датчик руху, який включає світильник або кілька одразу сам машинально при появі людини в зоні його спрацьовування.

Усередині квартир, в більшості випадків він не використовується, але за то часто використовується для управління вуличним освітленням території біля приватного будинку і для світильників, встановлених на сходових майданчиках і в коридорах під’їздів багатоквартирних будинків, звичайно в публічних і адміністративних будівлях.

Датчики руху володіють можливістю налаштування чутливості спрацьовування, що дозволяє виключити помилкові або помилкові реагування на домашніх тварин (кіт, собака) і т. д. Слід відзначити ще одну корисну властивість-це відлякування не бажаних нічних гостей при появі на території вашого будинку. Для яких стане не несподіванкою несподіване включення світла, та й Вас він попередить про їх появі.

Світильники з вбудованими датчиками руху.

Сьогодні у продажу широко представлені світильники з вбудованими датчиками руху, такий світильник просто і швидко встановити і підключити, в силу того, що вже з заводу він йде з підключеним датчиком і нам достатньо лише підключити до нього лише кабель електроживлення (схема підключення світильника). Є й дорожчі моделі на світлодіодах, приклад на центральній зображенні знизу.

Як правильно встановити і підключити датчик руху для освітлення

При виборі для роботи на вулиці беріть з класом захищеності не нижче IP 44, у разі якщо на нього не буде потрапляти вода, наприклад під козирком і не нижче IP 57 – для установки безпосередньо на вулиці. Більш детально з’ясувати, як вірно вибрати прожектор або світильник для вулиці Ви зможете з цієї нашої статті.

Серйозне умова, з усіх тип ламп потрібно вибирати або лампи розжарювання або більш дорогі особливої ​​конструкції компактні люмінесцентні енергозберігаючі, які спеціально зроблені для умов частих включень і виключень, а в іншому випадку набридне їх поміняти. Світлодіодні лампи не рекомендую через велику їх вартості, яка навряд чи окупиться через не величезної тривалості і періодичної роботи світильника з датчиком руху.

Схема підключення датчика освітлення.

Набагато дешевше виходить придбати датчик руху окремо і підключити їх до прожектору або світильника, а також це значно розширює Ваш вибір, в силу того, що моделей з вбудованим датчиком досить обмежений вибір.

А підключити датчик руху своїми руками буде так само просто, як звичайний вимикач. У обох принцип роботи однаковий-розмикання і замикання електричного кола, але простий-потрібно натиснути для цього, а датчик руху робить це машинально, коли потрібно.

Як правильно встановити і підключити датчик руху для освітлення

Найпопулярніша схема це коли в корпус датчика заводиться електричний кабель живлення на 220 В і світильник. На L Сідає приходить фаза, на N-нуль з цією ж клеми, якщо не передбачено другий N, нуль йде на лампу. З третього контакту також йде керована датчиком фаза на другий контакт лампи.

Аналогічно робиться расключеніе у разі застосування проміжної розподільної коробки.

Досить рідко потрібно для певних умов, що б світильник працював постійно в обхід датчика за допомогою включення самого звичайного вимикача. Для цього, як продемонстровано на другій схемі Фаза зі світильника, в обхід датчика повинна приходити на вимикач, а через нього з’єднаються з фазою електромережі вашого будинку.

Для постійного включення світла потрібно замкнути контакти вимикача, а раптом їх розімкнути, тоді буде освітлення управлятися датчиком руху.

Види датчиків руху для світильників.

Як правильно встановити і підключити датчик руху для освітлення
  • Найпростіший і недорогий датчик руху на крайній лівій картинці, який стоїть практично у всіх під’їздах Мінська. Він не прекрасний і без захисту від попадання вологи і пилу-в будинку або біля нього такої не встановиш, але це лише і виручає його від злодійства.
  • Також при покупці, залежно від умов застосування звертайте увагу на клас його захисту. Для вулиці не підійде без волого-пилезащитной герметичній конструкції.
  • Ну і останнє, деякі датчики володіють поворотною конструкцією, що дозволяє його розгорнути в потрібному напрямку для спрацьовування.

Поради щодо вибору місця установки датчика включення.

Як правильно встановити і підключити датчик руху для освітлення
  • Встановлюєте його лише там, де він зможе контролювати потрібну зону для спрацьовування.
  • Між пристроєм і зоною спрацьовування не повинно бути перешкод: дерев, кущів, джерел світла і тепла і т. п.
  • Періодично очищайте корпус датчика від забруднень, а то він буде погано або не якісно працювати.
Долучитись в Telegram