Як правильно здійснювати вирівнювання ділянки для будівництва (ВІДЕО)

Часто територія, на якій планується забудова, виявляється непридатною для того, щоб проводити будівельні роботи. Заболочені ділянки, занижений і завищений рівень поверхні землі – все це потребує проведення заходів щодо зняття та переміщення розташованих на поверхні шарів ґрунту, тобто вирівнювання будівельного майданчика.

Вирівнювання ділянки під будівництво передбачає рівномірний розподіл знятого шару землі по всій поверхні, призначеної під забудову ділянки. В результаті такої роботи можна сформувати рельєф, що дозволяє забезпечувати відведення від фундаменту атмосферних опадів, створюючи для цього природні умови.

Без врахування такого фактора, тобто якщо розташувати будинок в низькому місці, уникнути проблем з підтопленням навесні та восени, на жаль, буде неможливо.
Для вирівнювання ділянки для проведення будівельних робіт застосовують автогрейдери, що дозволяють швидко зняти зайвий ґрунт, формуючи відносно рівну поверхню. Будівництво будинків, гаражів, басейнів, теплиць і різноманітних видів облаштування території, розташованої в безпосередній близькості від котеджів – для підготовки до проведення всіх цих заходів вирівнювання ділянки є обов’язковим.

Рекомендується проводити підготовку ділянки для проведення будівельних робіт восени. При цьому взимку утрамбований грунт піддасться осаді з-за дощу, танення снігу і температурних перепадів. При зведенні котеджів з каменю, мають 2-3 поверхи, відрізняються великою вагою і, у зв’язку з цим, схильністю до просаживанию, важливість планування і вирівнювання ділянки особливо велика. Для вирівнювання будівельних майданчиків широко застосовують планувальні грунти (пісок, керамзит, щебінь та інші).

Якщо вирівнювання ділянки, підсипання грунту в низини не приділяється серйозної уваги, то згодом витрати у зв’язку з ремонтом будівлі з-за недбалості, допущеної при підготовці ділянки до будівельних робіт, можуть перевищити початкові вкладення в спорудження будівлі.

Вирівнювання ділянки під город
Для ідеального городу теж потрібна рівна площадка. При цьому можливий невеликий похил на південь, становить не більше 2?. Так як ідеальні ділянки практично ніколи не дістаються дачникам, слід обов’язково зайнятися вирівнюванням ділянки. Проводити такі заходи можна різними способами. При проведенні таких заходів можна переміщати по ділянці наявний грунт, або додавати на ділянку привізну земляну суміш. Для вирівнювання дачної ділянки ідеально підходять чорноземи. Прекрасним добривом є торфогрунты, що дозволяють покращувати водну і повітряну проникність грунту, створюючи умови для поліпшення її родючості. Застосування торфо-піщаних сумішей поліпшує дренаж грунту в тих місцях, де є високий рівень залягання грунтових вод.

Як правило, при вирівнюванні ділянки своїми руками вибирають середній рівень. При цьому одні ділянки слід підняти, а інші зірвати. Для визначення такого рівня необхідно вбити кілочки в різних точках ділянки. Далі вибирають той кілочок, який знаходиться на середній висоті, і встановлюють верхівки інших кілочків на одному рівні з верхівкою обраного спочатку кілочка. При цьому різниця висот, на яких розташовуються кілочки, показує, де необхідно підсипати грунт, а де – знімати грунт.

Якщо потрібно вирівняти невелику ділянку
Щоб провести вирівнювання земельної ділянки під город, потрібні лопати, граблі та вила. Верхній шар ґрунту, яка згодом буде потрібно для формування родючого шару слід зняти і скласти у краю ділянки. Потім знімають ґрунт з високих місць. Вирівнювання ґрунту на ділянці передбачає перенесення його в низькі місця. Родючий шар повертають на місце і ретельно розрівнюють його граблями.

Протягом 2 тижнів рівень грунту осяде. Після цього можна приступати до проведення робіт по благоустрою ділянки.
Якщо потрібна ідеально рівна ділянка, наприклад, для створення газону, то можна скористатися дерев’яними кілочками. Роботи по вирівнюванню ділянки у відповідності з таким способом проводять за допомогою 9 кілочків. На кожному слід зробити позначку в 10 см від верху. Кілочки встановлюють у 9 точках – по три кілочка в кожному ряду. Кілочки слід вирівняти за верхніх кінців. Для цієї мети використовується довгий брусок, довжина якого складає більше 2 м, будівельний рівень, установлюваний на брусок. Вирівнювання земельної ділянки своїми руками проводиться в процесі підсипання і видалення грунту, поки поверхня ділянки не виявиться на рівні нанесених на кілочках мітках.

Якщо ділянка має невеликий ухил
При вирівнюванні ділянки з ухилом не рекомендується знімати родючий шар. Слід переорати ділянку культиватором. По ділянці проходять до 3 разів. Причому бажано проводити обробку поверхні в різних напрямках.

Використовуючи граблі, здійснюють вирівнювання дачної ділянки своїми руками, вибирають коріння бур’янів і проводять посів газонної трави. Після проведення таких заходів навесні можна буде милуватися рівним газоном з зеленою травою до кінця літа.

Вирівнювання ґрунту на ділянці

Заходи по вирівнюванню великих ділянок

При вирівнюванні землі на ділянці, що має велику площу, рекомендується використовувати трактор. Орати ділянку рекомендується двічі – в поздовжньому і поперечному напрямку. Далі треба двічі обробити поверхню культиватором. Для ущільнення верхнього шару можна скористатися бочкою, наповненою водою. Потім слід посіяти насіння газонної трави і присипати піском або землею, а потім закоткувати ще раз.

При знятті родючого шару слід використовувати бульдозер, який представляє собою спецтехніку, призначену для проведення транспортно-землерийних робіт. Шарнірно укріплений ніж бульдозера дозволяє зрізати і переміщувати грунт.
Таким чином, відбувається зрізання горбів і засипання западин. Планування ділянки за допомогою бульдозера проводять як на місцевості, що відрізняється рівним рельєфом, так і на ділянках зі складним рельєфом (наявність ярів, котлованів, пагорбів, висохлих струмків тощо). Бульдозер дозволяє переміщати зрізаний грунт на відстань до півсотні метрів.

Земляні роботи на ділянці планують, починаючи з низьких місць, відсипаючи грунт невеликими шарами. Потім слід роботи по ущільненню грунту. Бульдозер є незамінною технікою, якщо необхідно розрівняти грунт після того, як проведені екскаваторні роботи при спорудженні котловану для зведення масштабних споруд. При вирівнюванні ділянки вартість всіх робіт слід розрахувати заздалегідь.
Після вирівнювання грунт садової ділянки треба повернути на місце, розподіливши її по ділянці рівномірно або здійснивши її переміщення в ті місця, де передбачається вирощування рослин.

Вирівнювання ділянки – це необхідний захід для його облаштування. Щоб будинок на ділянці виглядав красиво і був надійним, заходи з розчищення території, вдосконалення рельєфу і вирівнювання грунту повинні бути проведені дуже ретельно. А після заходів по вирівнюванню ділянки вже можна приступати до огорожі ділянки парканом.

Долучитись в Telegram