Як утеплити ОСББ-багатоповерхівку і менше сплачувати за тепло: досвід львів’ян

Співвласники ОСББ-будинку у Львові на вулиці Стрийська, 91 ретельно готують свою багатоповерхівку до зими. Зі звичайної дев’ятиповерхової панельки 1982 року будівництва взимку тепло буквально «витікало», тому жителі вирішили повністю утеплили фасад.

Як повідомляє сайт Екотаун з посиланням на Твоє ОСББ, мешканці будинку провели збори і прийняли потрібне рішення. Реалізували свою ідею дуже швидко. В липні взяли кредит в Укргазбанку у сумі 1 млн. 50 тис. гривень на 10 років, а в кінці серпня вже завершували утеплення фасаду.

За словами голови правління ОСББ Стефанії Климко, за 8 років існування ОСББ мешканці крок за кроком приводили будівлю до ладу: капітально відремонтували за власні кошти усі інженерні комунікації, здійснили модернізацію системи освітлення, а минулого року замінили на енергоефективні вікна на сходових клітинах.

Після завершення робіт з утеплення, ОСББ отримає суттєву компенсацію від Держенергоефективності (від 40%) та з міського бюджету (до 30%). Таким чином взимку в будинку буде тепло, а платити за тепло львів’яни будуть менше.

Долучитись в Telegram