Як вибрати обудову для каміна з натурального мармуру чи пісчанику

Символом теплоти та затишку в оселі здавна вважається вогонь. В сучасному світі, з нашим рівнем розвитку побутової техніки, відкритий вогонь можна побачити та відчути лише у каміні. Камін – це вогняне серце Вашого дому, яке зігріє зимовими, морозними, вечорами, зніме втому після роботи, додасть урочистості сімейним святам, і невпинно охоронятиме теплоту та затишок у Вашій родині.

Класичний камін скадається з двох частин – топки для каміну та порталу-обудови. Топка підбирається, виходячи з розмірів приміщення, а обудова – з ваших власних естетичних уподобань та розміру самої топки. Каміни з каменю (мармурові портали чи обудови пісковику) завжди були складовою частиною вишуканого інтер’єру.  Варто сказати, що мармуровий камін  – це не вирізаний з цільного мармуру виріб, а тільки спосіб лицювання обудови.  Про це ми і поговоримо детальніше.

Обраючи обудову до каміну варто враховувати декілька нюансів:

Стиль обудови. В основному ми можемо запропонувати 3 стилі для камінних обудов:

versal2.JPG

 Англійського типу – класичні мармурові обудови – традиційні та водночас стильні, одним словом – класика, перевірена часом.

Візуально це монолітна споруда виконана у формі букви “П” та в кращих традиціях роботи з мармуром – різьблення, колони, відкрита топка.

Safo2.JPG

-Французького типу – обудови в стилі кантрі, візуально нагадують форму букви “Д”, часто обробляються не тільки мармуром, але й деревом, каменем, цеглою, піщаником, черепашником.

“Візиткою карткою” таких обудов до камінів є масивна балка над топкою. Камін в стилі кантрі прекрасно підійде під затишний домашній інтер’єр і легко стане елементом меблів.

praga2.JPG– Обудова в стилі Модерн – абсолютно непередбачуване сучасне рішення для камінних обудов. Зазвичай такі обудови викликають захоплення в гостей, оскільки є нестандартними прикладами стандартних речей. до таких обудов пасуватимуть призматичні топки – модернова обудова, як ні яка інша, підкреслить всі переваги нестандартного рішення.

Висновок: якщо до інтер’єру пасуватиме класика – вам в розділ до англійських обудов, якщо потрібно кантрі – дивіться французькі обудови, якщо пасуватиме хай-тек – зазирніть у розділ обудови стилю модерн.

Розмір обудови. В більшості випадків місце під таку річ, як обудова, предостатньо. Як показує практика замовники просять обудови “побільше” та “помасивніше”. В принципі, розміри обудови напряму прив’язані до стилю.

Так, наприклад, якщо розглядати прямі обудови (ті, що приставляються вздовж до стіни) обудови англійського типу мають глибину від 320 до 420 мм, обудови французського типу глибокі: 650-700 мм, а обудови стилю модерн – 480-500 мм. Найвищі обудови будуть серед обудов англійського типу: від 1200 до 1450 мм, середні по висоті – обудови типу модерн: від 1140 до 1320 мм, обудови до каміну французського типу мають сталу висоту – всі по 1100 мм. Ширина обудови залежить від моделі та не залежить від стилю. Розмір найвужчої обудови – 340 мм (модель з розділу модерн), найширшої 1650 мм (в обудовах англійського типу).

Висновок: якщо потрібний камін високий, широкий та массивний – це обудова англійського типу. Якщо більш тендітне та ніжне – тоді французький або стилю модерн.

Колір обудови. Ось тут починається найприємніше. Зручно розміщуйтесь біль монітору та починайте гортати сторінки нашого каталогу. На кожному можна побачити не тільки фото та розміри, але й структуру каменю, що використовується. А далі включайте уяву – бо з натурального каменю дві зовсім однакові обудови не вийдуть.  Бо натуральний камінь – явище непостійне. Колір натурального мармуру може коливатися від ніжних кольорів до насичених темних, а малюнок “жилок” взагалі непередбачуваний. На фото можна побачити тільки структуру та колір, але не можливо передбачити відтінок (це ж врешті решт не поліграфія) та малюнок самого каменю.

При підборі обудови з натурального каменю необхідно пам’ятати, що для каміна, прикрашеного різьбленням, потрібно вибирати мармур з найбільш однорідним малюнком, на якому чітко буде виглядати все багатство різьблення. Доречі, власне в обудовах англійського типу варто шукати обудови з фігурними елементами.

Якщо Вам подобається камін мармуровий без додаткових прикрас у вигляді різблення, колон тощо, тоді ставку необхідно робити на природну красу матеріалу і вибирати колір каменю, який Вам до душі. Доречі, є цікаві поеднання, коли основна частина каміну робиться з більш  рівномірного за кольором та структурою каменю, а декоративні елементи підкреслює більш виразний, структурований мармур. Такі контрасти характерні для обудов французського типу.

Дещо про мармур, з якого роблять обудови. Колір мармуру та його фактрура безпосередньо залежить від геологічних особливостей території, де він формується. Тому виділяють грецький, італійський, бразильський, іспанський мармур. Спробуємо описати той мармур, з якого запропоновані вироби в нашому інтернет-магазині. Почнемо зі світлих, майже білих.

Thassos 1.JPGThassos

Білий грецький мармур, з майже повною відсутністю у них яких би то не було домішок. Як правило, це однорідні мінерали з дрібно-і середньозернистої структурою. Основний фон може змінюватися від білого до ледь помітного кольору слонової кістки.

Це дуже ніжний «домашній» камінь, не придатний для облицювання стін мармуром та інших зовнішніх робіт, але прекрасний для внутрішніх оздоблювальних та інтер’єрних робіт. Як і всі білі мармури, він здатний витримувати перепади температури і рівня вологості, щодо стійкий до механічних пошкоджень, проте під впливом атмосферних явищ легко покривається плямами і жовтіє, безповоротно втрачаючи свій блиск і красу.

Доречі, саме до групи білих відноситься легендарний каррарський мармур – улюблений матеріал Мікеланджело.

Volakas 1.JPGVolakas

Також родом із Греції, відноситься до групи сірих мармурів – на білому тлі розташовані чітко видимі сірі, жовті чи рожеві прожилки, які можуть мати орієнтоване розташування. Загальний фон може змінюватися від чисто білого до сіруватого відтінку. Зернистість – середня і дрібна.
Сірі мармури, як і білі, легко піддаються обробці, добре поліруються, проте набагато менше схильні до згубної дії зовнішнього середовища, ніж білі породи мармуру. Їх використовують як для зовнішнього облицювання стін, так і для внутрішньої обробки приміщень. Сірі мармури нерідко відрізняються характерними «шаруватими» забарвленнями, які нагадують не то химерні нагромадження хмар, не то засніжені пейзажі. Це дозволяє створювати абсолютно особливі, неповторні інтер’єри з мармуру.

Crema Marfil

Crema Marfil.JPG

Іспанський мармур, відомий на весь світ, відноситься до мармуру бежевого кольору. Його популярність дуже висока – унікальний бежевий відтінок, який поєднується з матеріалами будь-яких колірних гам і форм в різних видах декоративного оздоблення.

Тон – від світлого до темного, іноді з рожевим або зеленуватим відтінком, але такі відтінки зустрічається рідко. Жили присутні і в світлих і в темних відтінках даного мармуру.

При поліруванні Crema Marfil на поверхні з’являється малюнок, що нагадує хвилі, відбувається це через особливого “хвилястого” залягання мармуру.

Daino Reale

DainoReale.JPG

Основне місце видобутку – Італія , відноситься до мармуру бежевого кольору, має кольори від світло-бежевого до майже коричневого з полосатою текстурою, за структурою схожий на травертин, має різноманітний малюнок, високу декоративність.

Фактура і колір каменю дозволяють широко його використовувати в найрізноманітніших інтер’єрних рішеннях. Оптимально підходить для виготовлення обудов, цікаво виглядає на кухонних стільницях, просто незамінний для ступенів і підлог.

Якщо ви вирішили зробити з мармуру не тільки камін, але й інші деталі інтер’єру – це ваш камінь.

Доречі, цей вид мармуру не боїться вологи, тому його можна використовувати і в зовнішній обробці – для елементів фасаду.

Bidasar Brown

Bidasar-Brown-Marble.JPG

Він самодостатній, дуже красивий та при цьому незвичайний, чудово поєднується з іншими видами оздоблення, наприкалад з деревом.Мармур індійського походження, коричневого кольору, фактурний, насичений, відтінки якого також різноманітні: від світлого до темного кольору, від темно-коричневого до болотного, сріблястого і бежевого тонів. Прожилки надають йому солідність та деяку аристократичність

Сам по собі матеріал матеріал досить легко обробляється, його можна укладати практично на будь-яку поверхню, він відрізняється високою зносостійкістю, але за ним потрібен хороший догляд та бережливе відношення. Завдяки своїй структурі чудово обробляється під антик (жили на ньому стають рельєфними).

Долучитись в Telegram