Як відбілити ванну в домашніх умовах?

Ванна кімната асоціюється у нас з чистотою і свіжістю. Саме тому виробники пропонують більше ванн, виконаних у світлих тонах, а ми представляємо в своєму зображенні ідеальні ванні кімнати саме білими. Так що ж робити, якщо ваша ванна раптом втратила свою білизну? Про це ми з вами зараз дізнаємося.

Перший спосіб більше схожий на реконструкцію. Для відбілювання чавунної або емальованої ванни вам знадобиться:

  • гумові рукавички;
  • щавлева кислота;
  • нождачний папір;
  • засіб від іржі;
  • розчинник або ацетон;
  • нітроемаль для ванної;
  • полірувальна паста або фланелева тканину.

Для початку нам знадобитися видалити іржу, якщо вона є.

Використовуємо самий щадний спосіб. Для цього візьміть щавлеву кислоту і розведіть її у воді до кашоподібного стану. Утворену суміш потрібно нанести на поржавіли ділянки на 40 хвилин. Якщо ванна стара і вам її не шкода, можна скористатися більш агресивними засобами.

Наступним етапом буде підготовка до нанесення емалевого покриття.

Для цього необхідно затерти наявні плями миючим порошком. Можна також використовувати нождачний папір, тільки робіть все дуже акуратно. Коли Ви закінчите з затіркою, знежирте шорсткі місця спеціальним розчином або ацетоном.

Приступаємо до нанесення нітроемалі.

Краще відмовитися від використання емалей меламіноалкідного типу та спреївидні. Перші висихають при температурі 100-120 С, другі недовговічні. Можемо порадити вам, скористатися емаллю типу НЦ-11. Емаль краще наносити за допомогою тканинного тампона в три шари. Між фарбування робіть перерви на 20-30 хвилин, щоб емаль встигала висохнути.

Через добу можна приступати до полірування ванни. Це можна робити за допомогою фланелевої тканини або полірувальної пасти.

Другий спосіб підійде для старих ванн, які зовсім не шкода. Вам знадоблятся:

  • гумові рукавички;
  • порошок (кілька упаковок);
  • залізна щітка.

По поверхні ванни розсипаємо велику кількість миючого порошку і залишаємо хвилин на 15. Після ретельно чистимо стінки залізною щіткою. Для нової ванни можна замінити порошок на кремоподібний засіб, а щітку на м’яку губку.

Для третього способу вам знадобляться:

Концентрований кисневий відбілювач, лимонна кислота або оцет.

Потрібно заповнити ванну гарячою водою і додати в неї один з цих засобв. Залиште розчин на ніч, а вранці просто злийте. Не шкодуйте відбілювача, лимонної кислоти знадобитися близько 200 гр. Якщо Ви вирішили скористатися оцтом, пам’ятайте про неприємний запах, який легко поширюється по всій квартирі.

Четвертий спосіб, без використання зайвої хімії. Вам знадобиться:

сода питна та кальцийована
відбілювач;
оцет.
Змішуємо соду в рівних пропорціях і наносимо на стінки ванни. Чекаємо 10 хвилин. Поверх соди наносимо суміш відбілювача і оцту. Залишаємо ще на 30 хвилин. Змиваємо розчин зі стінок. Якщо результат незадовільний, процедуру можна повторити.

Джерело

Долучитись в Telegram