Як виготовити пінобетон своїми руками

При будівництві нового будинку всім хочеться вибрати такий будівельний матеріал, щоб і будинок вийшов міцний , і гроші були заощаджені. Пінобетон відмінно справляється з цими завданнями , і останнім часом все більше будівель стали зводити з таких блоків. Оскільки вартість готових виробів досить висока, пінобетон можна виготовити своїми руками.

pinibloksam0 300x199 Як виготовити пінобетон своїми рукамиЦей матеріал має пористу пористу структуру, яка досягається шляхом застосування піноутворювача при виготовленні. Пори в його структурі розташовуються рівномірно, і це робить матеріал легким і водночас міцним. Розміри стандартного блоку – 60х60х25 см , а вага 18 кг. Якщо пінобетон виготовляється в домашніх умовах , то його габарити і вага можуть бути самими різними. Також великою перевагою пінобетону є легкість його обробки .
Освоївши технологію виготовлення пінобетону в домашніх умовах можна значно заощадити при будівництві будинку , а надалі навіть організувати власний бізнес з виробництва та реалізації пінобетонних блоків.

Матеріали та обладнання

Для виготовлення блоків з пінобетону необхідні:

 • цемент
 • пісок
 • піноутворювач
 • затверджувач
 • бетономішалка
 • форми для блоків
 • приміщення для сушіння

Технологія виробництва пінобетону
pinibloksam 300x263 Як виготовити пінобетон своїми рукамиВиробництво цього будівельного матеріалу складається з трьох основних етапів:

 • Приготування цементної суміші
 • Підготовка розчину піноутворювача
 • Заливка цементної маси у форми

Від пропорцій матеріалів для суміші безпосередньо залежить щільність блоків , вона може бути в межах 0,2-1,5 т/м3. Для отримання середньої щільності піноблоків цемент і пісок беруть в співвідношенні 1:1 , а піноутворювача використовують 3-4 грами на 1 кг цементу.

Основні етапи виготовлення пінобетону :

 • Підготовка суміші. Для виготовлення пінобетону суміш готують також , як і для цементного розчину : беруть дрібний пісок (модуль крупності до двох одиниць ) без домішок глини , яка погіршує з’єднання піску та цементу , і власне цемент марок М400 або М500 . Воду можна використовувати водопровідну , головне щоб вона не містила домішок кислот і солей.
 • Підготовка розчину піноутворювача. Далі в цементну суміш додають піноутворювач . Вони бувають різних марок. У магазині можна купити синтетичний піноутворювач Ареком -4 , але можна виготовити дана речовина самостійно. Для цього беруть 150 грам їдкого натру , 1 кілограм каніфолі і 60 грам столярного клею. Все змішують , подрібнюють і підігрівають до отримання однорідної речовини . Такий піноутворювач отримують тільки із застосуванням пеногенератора . Потім отриману масу з’єднують з водою і отримують розчин піноутворювача.
  Отже , цемент змішується з піском в потрібних пропорціях , поступово туди додається вода , вибраний піноутворювач і все ретельно перемішується. Після цього можна додавати затверджувач у кількості, зазначеній в інструкції. Потім все знову ретельно перемішується пару хвилин і розчин готовий до заливки у форми.
  Даний розчин можна застосовувати для виготовлення як окремих блоків , так і при монолітному способі , коли весь розчин заливається в опалубку.
 • Заливка у форми. Для виготовлення блоків з пінобетону можуть використовуватися форми з листового металу або фанери , а також касети або опалубка. Саморобні форми не повинні мати похибок геометрії і розмірів. Форми попередньо змащують спеціальними що не містять жиру засобам для того , щоб поверхня майбутніх піноблоків легко піддавалася обштукатурюванню . Дерев’яні форми можна обтягнути поліетиленовою плівкою. Суміш заливають у форми , розрівнюють і залишають для сушіння. При температурі сушіння 50-60 градусів блоки повинні сохнути дві доби. Потім блоки виймаються з форм і туди заливається новий цементний розчин. Після закінчення сушіння блоки укладають на піддони і готують до використання.

Для прискорення затвердіння розчину можуть застосовуватися різні прискорювачі. Часто використовують для цих цілей хлористий кальцій – його додають в цементно -піщану суміш у розмірі 1-2% від загального обсягу цементу.

Види технологій виготовлення блоків з пінобетону

Існує два способи виготовлення будівельних блоків з пінобетону: різання і лиття . Кожна їх цих технологій має свої переваги і недоліки.

Лиття
При використанні такого методу виготовлення піноблоків цементну суміш заливають у металеву форму у вигляді оснащення для одиничного блоку. Зазвичай висота цієї форми близько 60 см. У цій формі розчин сушиться до потрібної міцності, а потім виймається . Перевагою є відсутність необхідності різання, а отже немає необхідності купувати дороге обладнання для розрізання блоків. Але й недоліки у методу є :

 • Зазвичай форми для блоків роблять з тонкого листового металу, який гнеться і деформуються, а значить виникають відхилення від геометричних розмірів. Цей недолік можна усунути, якщо застосовувати товсту листову сталь. Можна також робити перегородки для форм, але це призводить до подорожчання виготовлення блоків з пінобетону.
 • У процесі сушіння можуть утворюватися дефекти – наприклад , «окрайця» на одному з торців.
 • При виїмці з касет можуть пошкоджуватися кути і поверхні. Усувається шляхом ретельної змащування форм перед заливкою цементного розчину.

Різка

При цьому методі розчин заливається в одну велику форму , а після висихання ріжеться на менші блоки. Такий спосіб виготовлення блоків дозволяє отримати вироби правильної геометричної форми і рівними гранями і кутами. Це скоротить витрати на подальшу обробку поверхонь з піноблоків. Вироби мають гарну адгезію. Також можна виготовляти блоки різних розмірів.

З недоліків можна відзначити необхідність придбання дорогого устаткування для різання і труднощі визначення моменту різання.

Долучитись в Telegram