Як закрити тріщину

Іноді на стінах з’являються різні дефекти, і тоді стане в нагоді інформація про те , як закрити тріщину, наприклад. Перш ніж, приступати до виправлення недоліку, треба з’ясувати чому він виник і з якого матеріалу зроблені стіни. Тріщини та інші подібні ефекти можуть виникати через порушення технологій будівництва: заливки бетону, кладки цегли та каменю, монтажу гіпсокартону, неправильних пропорцій складу штукатурки, різкого перепаду температур. Технологія забивання тріщин залежить від матеріалу стін. Розглянемо найпоширеніші варіанти.

Тріщини в стіні з цегли

Тріщини в стінах з цегли можуть виникати з різних причин , наприклад , через порушення технології кладки , усадки нової будівлі, неправильних пропорцій цементного розчину або відсутності армуючих прутів в стінах.

При появі тріщин необхідно виконати наступні дії:

  • Тріщину розширюють в усі сторони під кутом 45 градусів і поглиблюють, а потім покривають шаром грунтовки.
  • Закрити тріщину можна яким-небудь герметиком для швів або цементним розчином. Герметик більш кращий , оскільки при висиханні він залишається пластичним, а це дозволяє йому легко розширюватися або звужуватися , а от цементний розчин може потріскатися .Укладають герметик в тріщини за допомогою будівельного пістолета , а зайвий матеріал прибирають і розгладжують невеликим металевим або гумовим шпателем.trischina1 300x222 Як закрити тріщину
  • Силіконові герметики не годяться для закладення тріщин, тому що до них погано пристає штукатурка, шпаклівка і фарба, а значить, вирівняти поверхню стіни буде важко.
  • Якщо використовується цементний розчин, то щілину треба попередньо змочити водою, щоб розчин краще схопився. Можна замінити цементний розчин на склад на цементній основі, наприклад цементна штукатурка плюс клей для плитки і т.д.

Тріщини в стінах з штукатурки

У таких стінах тріщини з’являються досить часто , причому це стосується і зовнішніх, і внутрішніх стін. Особливо часто вони виникають на цементно -піщаної штукатурці у вигляді тонких волосяних тріщин , розповзаються як павутина .Добре видно такі тріщини після нанесення шару грунтовки. Причиною тріщин на штукатурці можуть бути неправильні пропорції складових розчину , або його неправильне нанесення . Іноді не дотримані правила догляду за штукатуркою і процес її висихання. Якщо штукатурка наносилася одним товстим шаром ( більше 2-3 см) , то також можуть з’явитися тріщини.

Якщо не дотримується технологія, то тріщини на штукатурці проявляться і під шаром штукатурки, фарби або шпалер, тому краще перед остаточною обробкою стіни армувати . Це означає застосування таких матеріалів , як склошпалери , скловолоконна сітка або малярний склохолст “павутинка”. Найдорожчим варіантом є склошпалери , але і застосування їх дає хороші результати.Наклеюються склошпалери також, як і стеклохолст .
Найчастіше для застосування тріщин у стінах з штукатурки використовують склохолст. Його наклеюють за допомогою спеціального клею для склошпалер. Перед процесом поверхню стіни треба очистити і загрунтувати. Після наклеювання стеклообоев стіни шпаклюють фінішною шпаклівкою або покривають шаром фарби. Такі матеріали як склошпалери і стеклохолст добре армують стіни і крізь них тріщин не проступають .

Тріщини в стінах з гіпсокартону

У таких стінах тріщини найчастіше з’являються на місцях швів через декілька причин. Головна з них – це неправильний монтаж металевого підстави і недотримання технології прикручування гіпоскартона аркушів. Також на шви може бути неправильно нанесена штукатурка .Винуватцями тріщин на гіпсокартонних стінах можуть бути різкі перепади температур, затоплення або підвищена вогкість у приміщенні. Якщо на листи гіпсокартону потрапляє волога, то на них після висихання можуть залишатися вигини і викривлення, які важко виправити.
Якщо з’явилися тріщини , то закласти їх можна за допомогою шпаклівки або акрилу. У цьому випадку тріщину розширюють і поглиблюють , а потім заповнюють обраним складом. Можна зробити те ж саме , але ще додатково поверх цього місця наклеїти склохолст, а потім зашпаклювати, зашліфувати або наклеїти шпалери. Обидва способи можна застосовувати тільки в тому випадку , якщо металеву підставу гіпсокартону надійно закріплене і не хитається . В іншому випадку треба змінювати всю конструкцію.
При закладенні тріщини вона поглиблюється за допомогою будівельного ножа на пару міліметрів всередину , а в ширину тріщина розширюється під кутом 45 градусів і шириною близько 5 мм. Це необхідно для збільшення площі зчеплення оброблюваної поверхні з акрилом або герметиком. Розширена тріщина вимітається м’якою щіточкою від пилу і дрібних шматочків гіпсу, потім наноситься шар грунтовки. Після висихання шару грунтовки тріщина заповнюється спеціальною шпаклівкою для гіпсокартону або акрилом. Надлишки складу прибираються шпателем і розрівнюються по поверхні аркуша.Силікон не підходить , оскільки до нього погано пристають фарби і шпаклівки. Для розрівнювання акрилу або шпаклівки краще використовувати вузький шпатель шириною до 5 міліметрів. Далі наклеюється склохолст або спеціальна стрічка, можна також прошліфувати місце, закрите шпаклівкою, прогрунтувати, профарбувати або наклеїти шпалери.

Для кращого ефекту можна наклеїти на всю поверхню стін з гіпсокартону або на місце швів склошпалери або стеклохолст.Наклеюються вони на спеціальний клей для подібних матеріалів. Через день після наклеювання склохолоста поверхню стіни шліфується дрібнозернистою наждачним папером , наноситься шар грунтовки, фарбується або покривається шпалерами.

Долучитись в Telegram