Як зробити каркас для гіпсокартону?

Гіпсокартон справедливо називають універсальним матеріалом. Він може використовуватися для облаштування так званих чорнових поверхонь і для фінішної обробки.

За допомогою гіпсокартону можна робити красиві стелі, арки, ніші, полки. Також гіпсокартон добре підходить для перегородок будь-якої форми і розміру. Але що б не доводилося робити з цього чудового матеріалу, для початку потрібно споруджувати для майбутньої конструкції каркас.

Матеріал для каркаса

Каркас для гіпсокартону роблять з дерева або профілів. Дерев’яний каркас має багато недоліків, тому від нього при можливості краще відмовитися. Куди краще і простіше використовувати спеціальні профілі, які в продажу є у великому асортименті, і які дозволяють легко збирати каркаси будь-якої складності навіть початківцю.

[pullquote align=right]

Sample Text

[/pullquote]
Як зробити розмітку для каркаса

З чого почати спорудження каркаса для гіпсокартону? Звичайно з розмітки. Розмічати конструкцію потрібно грамотно, не поспішаючи, з увагою до деталей. Гіпсокартон прикручується до вже готового каркасу і на цьому етапі вже нічого не можна буде змінити. Якщо каркас матиме дефекти, то доведеться, або його повністю переробляти, або змиритися з наявними вадами.

Розмітка проводиться із застосуванням вимірювальних інструментів. Як правило, це відвіси, рівні водні та будівельні. Цього цілком достатньо, щоб створити ідеальний каркас для будь-якої конструкції, яку тільки може знадобитися звести.

Як кріпити каркас до поверхні

По лініях розмітки прикріплюється профіль направляючий. Його кріплять різними способами. Все залежить від матеріалу, який є основою стін. Це може бути дерев’яна стіна, бетонне перекриття, перегородка з піноблоку і так далі. У кожному окремому випадку треба вирішити, яке з кріплень буде надійніше і доречніше. Використовувати можна цвяхи, саморізи, дюбелі і інший популярний кріплення.

Наприклад, якщо мова йде про вирівнювання стін, то напрямні потрібно закріпити на стелі та підлозі. Потім між ними вставляють стійки через півметра. Гіпсокартон буде кріпитися саме до стійок.

Відстань між стійками потрібно витримати таку, щоб кожна гіпсокартонна панель була прикручена до трьох стійок. При цьому не можна допускати ситуації, коли краї гіпсокартонної панелі будуть «провисати». Вони повинні лягати на стійку.

Стійки легко нарізаються з профілю відповідного типу ножицями по металу. Потім їх заводять в паз нижньої направляючої, а потім і верхньої. Далі стійки ставлять вертикально за будівельним рівнем і прикручують до направляючих. На цьому етапі вибір кріпильних елементів не допускається. Треба використовувати спеціальні саморізи по металу, які ідеально зафіксують профілі, в результаті чого вийде по-справжньому міцний і надійний каркас для гіпсокартону.

Як зробити каркас для гіпсокартону для масивної конструкції

Для невеликої конструкції вже такого каркаса достатньо, і до нього можна прикрутити гіпсокартонні панелі. Але якщо конструкція замислюється масивна, краще додатково її зміцнити, щоб зробити більш жорсткою і більш надійною. Робиться це за допомогою підвісів і поперечних планок.

Підвіси спочатку потрібно прикріпити до стін поруч зі стійками, після цього їх прикріплюють і до самих стійок. Що стосується поперечок, то їх прикручують між стійками (фактично з’єднують ними стійки), використовуючи такий оригінальний і ефективний кріпильний елемент як краб.

Джерело

Долучитись в Telegram